Փաշինյան. Հայաստանը բախվում է անվտանգությանը սպառնացող լուրջ մարտահրավերների (Տեսանյութ)
Հայաստանը բախվում է լուրջ մարտահրավերների հետ, որոնք սպառնում են երկրի անվտանգությանը, հայտարարեց Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Երևանում Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստում։
«Մեր տարածաշրջանը ներքաշվել է էսկալացիայի նոր փուլի մեջ, որը, ցավոք, հանգեցրել է մարդկային զոհերի։ Դրա պատասխանատվությունը կրում է Ադրբեջանը, որի ռազմական սադրանքների նպատակն է խաթարել մեր երկրի տարածքային ամբողջականությունը և խաթարել 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի և 2021 թվականի հունվարի 11-ի եռակողմ հայտարարություններում ձեռք բերված պայմանավորվածությունները», - ասաց ՀՀ վարչապետը։

Пашинян: Армения сталкивается с серьезными вызовами, угрожающими eе безопасности
Армения сталкивается с серьезными вызовами, угрожающими eе безопасности, заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян на заседании Евразийского межправительственного совета в Ереване.
«Наш регион был втянут в новый виток эскалации, который, к несчастию, привел к очередным человеческим жертвам. Ответственность за это несет Азербайджан, военные провокации которого направлены на подрыв территориальной целостности нашей страны и срыв договоренностей, достигнутых в трехсторонних заявлениях от 9-го ноября 2020 года и 11 января 2021 года», - сказал премьер Армении.