«Հրապարակ». ՊՆ-ում գաղտնալսել են ու հարցաքննել
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանը, ըստ երևույթին, սեփական ստվերից էլ է սկսել վախենալ, նա ոչ միայն միլիոնավոր դոլարներ է ծախսում, դրսից անվտանգության ծրագրեր գնում ու գաղտնալսում քաղաքական ընդդիմախոսներին, այլև նրա հրահանգով ժուչոկապատել են պետական գերատեսչությունները՝ սենյակ առ սենյակ, ֆոյե առ ֆոյե։
Պաշտպանության նախարարությունում վերջերս մի ուշագրավ միջադեպ է տեղի ունեցել։ Առընթեր մարմիններից մեկի ղեկավարն իր աշխատակազմին՝ 4 հոգու, հարցաքննության է ենթարկել, ամենաբարձր ատյաններից ստացած ցուցումով։ Նա իր աշխատակիցներից հաշիվ է պահանջել, թե ինչու են հենց աշխատանքի վայրում, աշխատանքի ժամին քննադատել պետության ղեկավարին՝ Նիկոլ Փաշինյանին, նրան «հողատու» և «կապիտուլյանտ» անվանել։
Պետը հերթով «գորգի վրա» է կանչել աշխատակիցներին, որոնց թվում՝ մեկ կնոջ, և բացատրություններ պահանջել։ Տղամարդ աշխատակիցները մեղայական տեքստեր են ասել՝ խոստանալով այլևս չանել, միայն կին աշխատակիցն է հակադարձել, թե՝ լավ եմ արել, իմ սահմանադրական իրավունքն է, կարո՞ղ է Հայաստանն այլևս ժողովրդավարական երկիր չէ՝ չի կարելի տեսակետ հայտնել»։

«Грапарак»: В министерстве обороны прослушивали сотрудников
Никол Пашинян, очевидно, начал бояться даже собственной тени, он не только тратит миллионы долларов, покупает программы безопасности за рубежом и прослушивает политических оппонентов, но и по его указанию государственные учреждения «напичканы жучками», каждый кабинет, каждое фойе, пишет газета «Грапарак».
«В министерстве обороны недавно произошел довольно примечательный инцидент. Руководитель одного из органов при Минобороны подверг допросу четырех сотрудников своего аппарата по распоряжению высшей инстанции. Он потребовал счет у сотрудников аппарата, почему на рабочем месте и в рабочее время они критиковали главу государства – Никола Пашиняна, называли его «сдавшим земли» и «капитулянтом».
Начальник по очереди «вызвал на ковер» сотрудников, в их числе женщину, и потребовал объяснений. Сотрудники мужчины покаялись, пообещав больше не делать этого, только женщина ответила, что хорошо сделала, это ее конституционное право, может, Армении больше не является демократической страной и нельзя выражать свое мнение», - пишет газета.