Բոլորը հասկացել են, թե ովքեր են Հայաստանում իշխանություն զբաղեցնողները և, օգտվելով առիթից, ով ինչպես կարողանում է, վերցնում է իր հասանելիքը. Աբրահամյան
20/11/2021 17:10
Ազգային ժողովի «Պատիվ ունեմ» խմբակցության անդամ Տիգրան Աբրահամյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է.
«Երբ ասում էի, որ Թուրքիայից «դրական ազդակներ» չի կարող ստացվել, ինչպես Փաշինյանն էր պնդում, իշխանությունը ներկայացնող տարբեր դեմքեր անիմաստ ջանքեր էին գործադրում համոզելու, որ թուրքերը փոխվել են, արդեն արժե հարաբերություններ կարգավորել։
Երբ Էրդողանն իր խոսքում ուղղակի ու անուղղակի ձևով խոսում էր նախապայմանների դիմաց ՀՀ-ի հետ հարաբերությունների նորմալացման մասին, սրանք իրենց հայտնի կենդանու տեղը դրած պնդում էին՝ դրական ազդակներ կան։
Այսօր արդեն Փաշինյանի ԱԳ նախարարն է հայտարարել, որ իրենք ուզում են կարգավորել թուրքերի հետ հարաբերությունները, բայց Թուրքիան նոր նախապայման է առաջադրել՝ միջանցք։
Բոլորը հասկացել են, թե ովքեր են Հայաստանում իշխանություն զբաղեցնողները և օգտվելով առիթից ով, ինչպես կարողանում է վերցնում է իր հասանելիքը, իսկ դրա դիմաց Հայաստանը միայն կորուստ ու զոհողություններ է ստանում»։

Все поняли, кто находится у власти в Армении и, пользуясь поводом, каждый берет, что может – Тигран Абрамян
20/11/2021 17:46
«Когда я говорил, что из Турции не могут поступать "позитивные сигналы", как утверждал Пашинян, различные представители власти прилагали бессмысленные усилия, чтобы убедить, что турки изменились, уже стоит урегулировать отношения.
Когда Эрдоган в своих выступлениях прямо и косвенно заявлял о нормализации отношений с Арменией, но выдвинув предусловия, эти, притворяясь известным животным, утверждали, что есть позитивные сигналы.
Сегодня уже министр иностранных дел Пашиняна заявил о том, что они хотят урегулировать отношения с Турцией, но Анкара выдвигает новые условия, в их числе коридор.
Все поняли, кто находится у власти в Армении и, пользуясь поводом, каждый берет, что может, а Армения взамен получает только потери и жертвы», - написал Тигран Абрамян.