ԳՇ պետ Արտակ Դավթյանն աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրել, ներկայացրել հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակը
22/11/2021 18:52
ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանն աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրել ԶՈՒ և ԶՈՒ ԳՇ ղեկավար կազմի հետ, հայտնում են ՀՀ ՊՆ-ից։
ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետը ներկայացրել է հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակը, հանձնարարել հատուկ ուշադրություն դարձնել զինված ուժերի մարտունակության բարձրացման, ձմեռային պայմաններում ծառայության կազմակերպման ընթացիկ խնդիրներին և ձմեռային զորակոչին վերաբերող հարցերին։ Գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանն անդրադարձել է նաև պահեստազորայինների եռամսյա վարժական հավաքներին՝ բարձր գնահատելով դրանց ընթացքն ու արդյունքները։
Խորհրդակցության ավարտին ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետն ըստ առաջնահերթությունների խնդիրներ է առաջադրել համապատասխան ստորաբաժանումների ղեկավարներին։

Начальник ГШ ВС Артак Давтян представил руководящему составу обстановку на армяно-азербайджанской границе
22/11/2021 19:29
Начальник Генштаба Вооруженных сил Армении Артак Давтян провел рабочее совещание с руководящим составом ВС и ГШ, сообщает пресс-служба Минобороны.
Начальник Генштаба ВС представил обстановку на армяно-азербайджанской границе, поручил обратить особое внимание на повышение боеготовности войск, организацию службы в зимних условиях и проведение зимнего призыва в армию. Генерал-лейтенант Артак Давтян коснулся также трехмесячных учебно-тренировочных сборов резервистов, высоко оценив ход  и результаты этих сборов.