Հայաստանում բնակչության 12.5%-ը պատվաստված է COVID-19-ի դեմ
COVID-19-ի դեմ պատվաստումների մեկնարկից ապրիլի 13-ից ի վեր, նոյեմբերի 21-ի դրությամբ Հայաստանում կատարվել է 1.110.891 պատվաստում (6%-ով պակաս 14.11.2021թ.-ի ցուցանիշից), որից առաջին դեղաչափ` 738.887 (17%-ով պակաս 14.11.2021թ.-ի ցուցանիշից), երկրորդ դեղաչափ` 372.004 (10% ավելին է 14.11.2021թ.-ի ցուցանիշից), որը կազմում է բնակչության 12.5%, հայտնում է ԵՊԲՀ աշխատակազմի ղեկավար Շուշան Դանիելյանը:
Նա ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ նոյեմբերի 14-ից մինչև նոյեմբերի 21-ն ընկած ժամանակահատվածում իրականացվել է շուրջ 106.398 պատվաստում, օրական միջին տեմպը շուրջ 15.00: Հաշվետու ժամանակահատվածում պատվաստվածների 53%-ը ստացել է 1-ին դեղաչափը, 47%՝ 2-րդ:

В Армении более 12.5% населения прошли вакцинацию против COVID-19
По состоянию на 21 ноября, прививки против COVID-19 получили 1 110 891 человек (на 6% меньше показателя на 14 ноября 2021 года), из них 738.887 – получили первую инъекцию (на 17% меньше показателя на 14 ноября 2021 года), а вторую – 372.004 граждан (на 10% больше показателя на 14 ноября 2021 года), сообщает руководитель аппарата Ереванского государственного медицинского университета Шушан Даниелян.
Она отметила, что это составляет 12.5% населения республики.
Шушан Даниелян также сообщила, что в период с 14 по 21 ноября проведено около 106.398 прививок, средний темп составляет около 15.00 в день. За отчетный период 53% вакцинированных получили первую дозу, 47% – вторую  дозу препарата.