Սերժ Սարգսյանը երբեք չի հերքել Բադեն-Բադեն գնալու մասին. սա ծամոն է դարձել. Ամրամ Մակինյան
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը երբեք չի հերքել Բադեն-Բադեն գնալու մասին, լրագրողների հետ զրույցում ասաց Սարգսյանի պաշտպան Ամրամ Մակինյանը:
«Ի՞նչ է նշանակում Բադեն-Բադեն, սա ծամոն է դարձել, Բադեն-Բադեն քաղաքում միայն կազինոնե՞ր են, որևէ մեկը Բադեն-Բադենի մասին կարո՞ղ է ինձ ասել, թե ինչ քաղաք է, ինչ ուղղվածության քաղաք է: Բադեն-Բադենը առողջարանային քաղաք է», - ասաց Մակինյանը:
Նա պնդեց` Սերժ Սարգսյանն իր արձակուրդն է անցկացրել Բադեն-Բադենում:
Ինչ վերաբերում է Սերժ Սսրգսյանի նոր մեղադրանքին ու նրա դեմ նոր արշավին` Մակինյանն ասաց, թե այդ արշավն իր նպատակին չի կարող հասնել:
«Հասարակությանը շեղելու համար է արվում ամեն ինչ, անհասկանալի, անտրամաբանական, անհեթեթ գործընթաց է», - ասաց Սերժ Սարգսյանի փաստաբանը:

Серж Саргсян никогда не отрицал, что посещал Баден-Баден – Амрам Макинян
Третий президент Армении Серж Саргсян никогда не отрицал, что посещал Баден-Баден, заявил сегодня в беседе с журналистами адвокат третьего президента Армении Амрам Макисян.
«Что значит Баден-Баден, вы постоянно мусолите эту тему. Разве в Баден-Бадене есть только игорные дома? Кто-то может сказать, что это за город, какая у него направленность? Баден-Баден – курортный город», - сказал Амрам Макинян.
Он отметил, что Серж Саргсян провел свой отпуск в Баден-Бадене.
Что касается предъявленного Сержу Саргсяну нового обвинения и новой кампании против него, то Амрам Макинян заявил, что эта кампания не может достичь своей цели.
«Делается все возможное, чтобы отвлечь внимание общества. Это непонятный, нелогичный и нелепый процесс», - сказал адвокат третьего президента.