Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 85 նոր դեպք է գրանցվել. արձանագրվել է 3 մահ
Նոյեմբերի 24-ին կատարվել է 322 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 85 նոր դեպք է գրանցվել: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 129 վարակակիր: Բժիշկները 20 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 73-ինը՝ ծանր, այդ թվում երիտասարդ տարիքի անձինք: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում։
2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 22169 քաղաքացու հետազոտություն, որից 3721-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։
Արձանագրվել է 3 մահվան դեպք։ 73-ամյա կինը մահացել է կորոնավիրուսային հիվանդության հետևանքով, ում մոտ ախտորոշվել էր երկկողմանի պոլիսեգմենտար թոքաբորբ:
65-ամյա կինը մահացել է կորոնավիրուսային հիվանդության հետևանքով, ում մոտ ախտորոշվել էր սուր շնչական անբավարարություն:
88-ամյա տղամարդը մահացել է կորոնավիրուսային հիվանդության հետևանքով, ում մոտ ախտորոշվել էր երկկողմանի պոլիսեգմենտար թոքաբորբ, սուր շնչական անբավարարություն:
Պատվաստումների վերաբերյալ տեղեկություններ ստանալու համար կարող եք աշխատանքային ժամերին՝ 9։00 -17։00 զանգահարել 047-94-32-27 հեռախոսահամարին։

В Арцахе выявлены 85 случаев заражения коронавирусом, скончались 3 человека
В Арцахе 24 ноября проведены 322 теста на коронавирус, в республике подтверждено 85  новых случаев заражения коронавирусом.
Как сообщает министерство здравоохранения Республики Арцах, в данный момент стационарное лечение проходят 129 пациентов с диагнозом COVID-19. Врачи оценивают состояние 20 пациентов как крайне тяжелое, 73 – как тяжелое, в том числе в молодом возрасте. Пациенты с легкой формой получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
Зарегистрированы три случая смерти от коронавируса. Скончались 73-летняя женщина, у которой диагностирована двусторонняя полисегментарная пневмония, 65-летняя женщина, у которой диагностирована острая дыхательная недостаточность, и 88-летний мужчина, у которого диагностирована двусторонняя полисегментарная пневмония, острая дыхательная недостаточность,
В 2021 году в Арцахе проведено тестирование 22 169 граждан для выявления коронавирусной инфекции, у 3721 – подтвержден положительный результат.