23 պատվաստված քաղաքացի մահացել է կորոնավիրուսից. Անահիտ Ավանեսյան
23 քաղաքացու մոտ արձանագրվել է մահ, երբ վերջիններս եղել են պատվաստված, քովիդով վարակված են եղել, հիվանդությունը ծանր են տարել, մամուլի ասուլիսին հայտարարեց ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը։
«Նրանց միջին տարիքը 75-ից բարձր է, բոլորի մոտ գրանցված է եղել քրոնիկ հիվանդություններ՝ շաքարային դիաբետ, տարբեր օրգանների չարորակ նորագոյացություններ, սրտի իշեմիկ հիվանդություններ, լյարդի ցերոզ, հիպերտենզիա, զարկերակային գերճնշում։ Նման հիվանդություններ ունեցող քաղաքացիներն առավել ծանր են տանում Covid-19-ը և ավելի մեծ ռիսկ են կրում վատ ելքով ավարտ ունենալու», - ասաց նախարարը։

В Армении 23 вакцинированных граждан скончались от коронавируса – министр здравоохранения
В Армении зарегистрированы 23 случая смерти, когда пациенты были вакцинированы, но заразились коронавирусом и тяжело перенесли болезнь, заявила сегодня министр здравоохранения Анаит Аванесян в ходе встречи с журналистами.
«Их средний возраст старше 75 лет, у всех были хронические болезни – сахарный диабет, злокачественные опухоли в различных органах, ишемическая болезнь сердца, артериальная гипертензия. Граждане, у которых есть такие заболевания, тяжело переносят Covid-19 и риск плохого исхода болезни выше», - сказала министр.