Հունվարի 1-ից հանրային սննդի վայրերում և մշակութային միջոցառումներին քաղաքացիների մուտքը կլինի միայն ՊՇՌ թեստի բացասական արդյունքով կամ պատվաստման սերտիֆիկատով (Տեսանյութ)
29/11/2021 12:53
Հունվարի 1-ից հանրային սննդի վայրերում, մշակութային միջոցառումներին քաղաքացիների մուտքը կարող է լինել միայն ՊՇՌ թեստի արդյունքով բացասական կամ պատվաստված լինելու հանգամանքը հավաստիացնելու դեպքում, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը։
«Այո՛, այդ սահմանափակող միջոցառումները գուցե որոշակի անհարմարություններ առաջացնում են, բայց նժարի վրա դնելով հանրային առողջապահական հարցերը, կարծում ենք, որ անհրաժեշտ է նման միջոցների գնալ։ Պետք է համալիր միջոցառումներ կիրառել՝ նվազեցնելու թե՛ վարակման, թե՛ հիվանդացության ռիսկերն ու բեռը հանրապետությունում», - ասաց նախարարը։

С 1 января граждане смогут посещать объекты общепита, культурные мероприятия при наличии отрицательного результата ПЦР-теста или свидетельства о вакцинации
29/11/2021 14:07
С 1 января вход граждан на объекты общепита, культурные мероприятия будет разрешен только в случае представления отрицательного результата ПЦР-теста или свидетельства о вакцинации, заявила сегодня министр здравоохранения Анаит Аванесян в ходе встречи с журналистами.
«Да, эти меры ограничения, возможно, создают некоторые неудобства, но взвесив вопросы общественного здравоохранения, мы считаем, что необходимо пойти на такие меры. Мы должны применить комплексные меры, чтобы снизить как риск заражения, так и риск заболевания в республике», - сказала министр.