Նիկոլ Փաշինյանը ներկա է գտնվել նոր էլեկտրակայանի բացման արարողությանը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Երևանում մասնակցել է 254 Մվտ հզորությամբ համակցված շոգե-գազային ցիկլով նոր էլեկտրակայանի բացման արարողությանը:
Կառավարության ղեկավարը «Ռենկո» ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրեն Ջովաննի Ռուբինիի ուղեկցությամբ շրջայց է կատարել էլեկտրակայանով՝ ծանոթացել իրականացված աշխատանքներին:
Ծրագրի իրականացման համար ներդրվել է շուրջ 270 միլիոն դոլար: Շինաշխատանքներում ներգրավված է եղել 1200 աշխատակից, իսկ էլեկտրակայանի գործարկումից հետո ստեղծվել է մշտական 50 նոր աշխատատեղ:
Նշվել է, որ կարգաբերման աշխատանքների ավարտից հետո Էլեկտրակայանը ՀՀ էներգետիկ ցանցին է մատակարարելու նմանատիպ կայանների կողմից արտադրվող ամենաէժան էլեկտրաէներգիան։
Էլեկտրակայանի հիմնարկեքի արարողությունը վարչապետ Փաշինյանի մասնակցությամբ տեղի էր ունեցել 2019 թվականի հուլիսի 12-ին:

Никол Пашинян присутствовал на церемонии открытия новой электростанции
Премьер-министр Никол Пашинян присутствовал на церемонии открытия в Ереване новой электростанции с комбинированным парогазовым циклом мощностью 254 МВт, сообщает пресс-служба правительства Армении.
В сопровождении главного исполнительного директора компании «Ренко» Джованни Рубини премьер-министр прошелся по станции и ознакомился с проделанной работой.
В реализацию проекта было инвестировано около 270 млн долларов. В строительных работах приняло участие 1200 сотрудников, а после запуска электростанции будет создано 50 новых постоянных рабочих мест.
Было отмечено, что после завершения пусконаладочных работ электростанция будет поставлять в энергосеть Армении самую дешевую электроэнергию, производимую аналогичными станциями.
Церемония закладки фундамента электростанции с участием премьер-министра Пашиняна состоялась 12 июля 2019 года.