Պաշտոնական. ադրբեջանցիները սպանել են արցախցուն. ԱԱԾ-ն տեսանյութ է հրապարակել
Այսօր՝ ժամը 13։00-ի սահմաններում, Ադրբեջանի զինվորականները մուտք են գործել Արցախի Մարտունու շրջանի Ճարտար քաղաքի վարչական տարածքի հարևանությամբ տեղակայված չեզոք գոտի և բռնություն գործադրել նույն քաղաքի բնակիչ, ԱՀ քաղաքացի, անասնապահությամբ զբաղվող, 1956թ. ծնված Սեյրան Սարգսյանի նկատմամբ, որից հետո նրան տեղափոխել են ադրբեջանական հենակետ, որտեղ Ս. Սարգսյանին դիտավորությամբ ապօրինաբար կյանքից զրկել են, հաղորդում են Արցախի ԱԱԾ-ից։
«Արցախյան կողմում տեղադրված տեսախցիկներն արձանագրել են դեպքի հանգամանքներն ու ադրբեջանցիների հանցավոր գործողությունները։
ԱՀ իրավապահ մարմինների կողմից դեպքի կապակցությամբ ձեռնարկվում են քրեադատավարական միջոցառումներ», - ասված է ԱԱԾ հաղորդագրությունում։

Азербайджанцы убили жителя города Чартар – СНБ Арцаха опубликовало видеозапись
Сегодня, около 13:00, азербайджанские военные вошли в нейтральную зону по соседству с административной территорией города Чартар Мартунинского района Республики Арцах и применили насилие в отношении жителя города, гражданина Республики Арцах, занимающегося животноводством Сейрана Саркисяна (1956 г.р.), после чего доставили его на азербайджанский опорный пункт, где С.Саргсян был умышленно незаконно лишен жизни, сообщает Служба национальной безопасности Арцаха.
«Установленные на арцахской стороне видеокамеры зафиксировали обстоятельства произошедшего и преступные действия азербайджанцев.
По факту произошедшего правоохранительными органами Республики Арцах предпринимаются уголовно-процессуальные мероприятия», - говорится в заявлении СНБ Арцаха.