36 համայնքից ՔՊ-ն համայնքապետ կարող է ունենալ միայն 15-ում. Իշխան Սաղաթելյան
Դեկտեմբերի 5֊ին կայացած ՏԻՄ ընտրությունների արդյունքնում 36 խոշորացված համայնքից ՔՊ կարող է համայնքապետ ունենալ 15֊ում՝ (Վաղարշապատ, Արտաշատ, Մեծամոր, Արմավիր, Բաղրամյան, Աշտարակ, Մարտունի, Սպիտակ, Ծաղկաձոր, Հրազդան, Աշոցք, Ջերմուկ, Գառնի, Խոյ, Փամբակ), անդրադառնալով երեկ կայացած ՏԻՄ ընտրությունների արդյունքներին՝ ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմնի ներկայացուցիչ, ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Իշխան Սաղաթելյանը:
«Մյուս 21 համայնքում (Մասիս, Ապարան, Գավառ, Վարդենիս, Վանաձոր, Նաիրի, Նոր Հաճն, Աբովյան, Ամասիա, Ախուրյան, Եղեգնաձոր, Վայք, Նոյեմբերյան, Փարաքար, Վեդի, Արարատ, Արաքս, Թումանյան, Սևան, Թալին, Արթիկ) ընդդիմադիր և ոչ իշխանական ուժերը միայնակ կամ կոալիցիաներ կազմելով կարող են ձևավորել տեղական իշխանություն։
Հիշեցնենք՝ Ախուրյան համայնքի երկու ընդդիմադիր ուժերն արդեն հանդես են եկել տեղական իշխանությունը համատեղ ձևավորելու մասին հայտարարությամբ», - գրել է Սաղաթելյանը:

Кандидаты  от «Гражданского договора» могут возглавить только 15 из 36 укрупненных общин – Ишхан  Сагателян
06/12/2021 11:13
Кандидаты от «Гражданского договора» могут возглавить только 15 из 36 укрупненных общин – Ишхан Сагателян
По итогам состоявшихся 5 декабря выборов в органы местного самоуправления партия «Гражданский договор» может возглавить только 15 из 36 укрупненных общин (Вагаршапат, Арташат, Мецамор, Армавир, Баграмян, Аштарак, Мартуни, Спитак, Цахкадзор, Раздан, Ашоцк, Джермук, Гарни, Хой Памбак), написал на своей странице в Facebook представитель Верховного органа АРФ «Дашнакцутюн», вице-спикер парламента Ишхан Сагателян.
«В остальной 21 общине (Масис, Апаран, Гавар, Варденис, Ванадзор, Наири, Нор Вчн, Авобян, Амасия, Ахурян, Ехегнадзор, Вайк, Ноемберян, Паракар, Веди, Арарат, Аракс, Туманян, Севан, Талин, Артик) оппозиционные силы могут сформировать органы местной власти самостоятельно или составив коалицию.
Напомним, две оппозиционные силы общины Ахурян уже выступили с заявлением о формировании местной власти», - написал Ишхан Сагателян.