ԱԺ-ն փակ նիստով գերիների հարցով քննարկում է անցկացնում
Ազգային ժողովը փակ նիստում ընդդիմադիր «Հայաստան» խմբակցության առաջարկած «Ռազմագերիների, պատանդների, անհայտ կորածների և պահվող այլ անձանց ճակատագրի պարզման և հայրենիք վերադարձնելու խնդիրները» հասարակական հետաքրքրություն ներկայացնող թեմայով հրատապ քննարկում է անցկացնում։
Նախքան փակ նիստը «Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանը նշել էր, թե առաջարկել են քննարկմանը մասնակցի ՀՀ վարչապետը, Պաշտպանության նախարարը, ԱԳ նախարարը։
ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն էլ ասել էր, թե տեղեկացրել են կառավարությանն այդ մասին, եթե ժամանակը ների՝ վարչապետը կմասնակցի։
Փակ նիստին մասնակցում են նաև Հայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտեի ՀՀ Քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչության հատկապես կարևոր գործերի քննության վարչության պե Ռաֆայել Վարդանյանը, Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանում ՀՀ ներկայացուցչի գրասենյակի ղեկավար Լիպարիտ Դրմեյանը և պաշտոնատար այլ անձինք։

В парламенте Армении проводится закрытое обсуждение по вопросу пленных
В парламенте Армении проходит срочное обсуждение по вопросам возвращения и  выяснения судьбы военнопленных, заложников, без вести пропавших и других удерживаемых лиц в Азербайджане лиц по инициативе оппозиционной фракции «Армения».
До начала закрытого заседания секретарь фракции «Армения» Арцвик Минасян отметил, что они предложили, чтобы в обсуждении участвовали премьер-министр, министр здравоохранения, глава МИД Армении.
Спикер парламента Ален Симонян сказал, что ему сообщили из правительства, что премьер-министр примет участие, если найдет время.
В закрытом заседании участвуют также начальник криминалистического управления Следственного комитета Рафаел Варданян, руководитель офиса представителя Армении в Европейском суде по правам человека (ЕСПЧ) Липарит Дрмеян и другие должностные лица.