Աբովյանում ձայների վերահաշվարկի արդյունքում ԲՀԿ-ի ձայներն ավելացել են
Aysor.am-ի տեղեկություններով՝ դեկտեմբերի 5-ին Աբովյանի ՏԻՄ ընտրություններում ձայների երեքօրյա վերահաշվարկների արդյունքներով, նախնական տվյալներով, «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության ձայներն ավելացել են ևս 8-ով։
Վերահաշվարկն իրականացվել է 25 ընտրատեղամասերում։
Վերահաշվարկի արդյունքում՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ձայները պակասել են 15-ով, ՀՅԴ-ինը՝ 5-ով, «Հանրապետություն» կուսակցությանը՝ 11-ով։
Հիշեցնենք՝ Շրջակա միջավայրի նախարար, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության անդամ Ռոմանոս Պետրոսյանն էր հայտարարել, որ ՔՊ-ն Աբովյանի 41 ընտրական տեղամասից 25-ում կբողոքարկի և վերահաշվարկի դիմում կներկայացնի։
Նշենք, որ Աբովյանում ԲՀԿ ցուցակը գլխավորում էր Էդուարդ Բաբայանը, որը ստացել է ամենաշատ ձայները՝ շուրջ 46 տոկոս։

В результате пересчета голосов в Абовяне увеличились голоса партии «Процветающая Армения»
По итогам продолжающегося три дня пересчета голосов на муниципальных выборах в общине Абовян, согласно предварительным данным, на 8 увеличились голоса партии «Процветающая Армения», сообщают источники Aysor.am.
В результате пересчета голоса партии «Гражданский договор» уменьшились на 15, АРФ «Дашнакцутюн» – на 5, партии «Республика» – на 11.
Напомним, министр окружающей среды, член партии «Гражданский договор» Романос Петросян заявил, что партия «Гражданский договор» обжалует итоги выборов в органы местного самоуправления в 25 из 41 избирательного участка и потребует пересчета голосов в городе Абовяне.
Отметим, что список партии «Процветающая Армения» в Абовяне возглавляет Эдуард Бабаян, набравший наибольшее количество голосов, около 46%.