Արմավիրում կստեղծվի 12 նոր աշխատատեղ` մինչև 433 հազար դրամ միջին աշխատավարձով
Գործադիրը թույլատրել է մաքսատուրքի ազատման արտոնությունից օգտվել նաև «Արևի սքինքեր» ՓԲԸ-ին: Ընկերությունը ներմուծվող հումքն օգտագործելու է բնական և օրգանիկ կոսմետիկ միջոցների արտադրության համար:
Ընկերությունը հիմնադրվել է 2020 թվականին՝ Արմավիրի մարզում։
Ծրագրի շրջանակում նախատեսվում է իրականացնել 130 մլն դրամի ներդրում՝ կապիտալ և հումքի ձեռքբերման համար։
Նախատեսվում է ներդրումային ծրագրի շրջանակում ստեղծել 12 նոր աշխատատեղ` մինչև 433,000 դրամ միջին աշխատավարձով։ Ծրագրով նախատեսված արտադրանքի 80%-ը և ավելին նախատեսվում է արտահանել ԱՄՆ, ՌԴ, ԵՄ և այլ երկրներ:
Արտոնություն ստանալու համար ներկայացված ապրանքների արժեքը կազմում է 29.3 մլն դրամ: Մաքսատուրքից ազատման արտոնությունը գնահատվում է 2.3 մլն դրամ:

В Армавирской области будут созданы 12 новых рабочих мест, со средней зарплатой до 433 тысяч драмов
Правительство Армении предоставило ЗАО «Arevi Skincare» льготу по освобождению от таможенной пошлины на ввоз сырья. Импортируемое компанией сырье будет использоваться для производства натуральных и органических косметических средств.
Компания создана в 2020 году, в Армавирской области.
В рамках программы планируется осуществить инвестиции на сумму 130 млн. драмов для приобретения сырья.
В рамках инвестиционной программы предусматривается также создать 12 новых рабочих мест, со средней зарплатой до 433,00 драмов. 80% продукции предусматривается экспортировать в США, РФ, ЕС и другие страны.
Стоимость представленных для получения льготы товаров составляет 29.3 млн. драмов. Льгота по освобождению от таможенной пошлины составляет 2.3 млн. драмов.