Սահմանազատման ու սահմանագծման համար Մոսկվայից խումբ չի ժամանել Հայաստան. Պաշտպանության փոխնախարար
Պաշտպանության փոխնախարար Արման Սարգսյանը հերքում է, թե սահմանագծման ու սահմանազատման համար Մոսկվայից խումբ է ժամանել Հայաստան։
«Մոսկվայից  պարբերաբար կարող են տարբեր խմբեր գալ իրենց խնդիրնեը քննարկելու, մի մոռացեք, որ այստեղ ունենք ռազմաբազա, բայց սահմանազատման ու սահմանագծման համար Մոսկվայից խումբ չի ժամանել», - Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում ասաց փոխնախարարը։
Թե ինչու է սահմանին պարբերաբար իրավիճակը լարվում, Սարգսյանն արձագանքեց. «Չշտված բազմաթիվ հարցեր կան ու անընդհատ փորձելու են օգտվել այս իրավիճակից, որովհետև խուճապային տրամադրությունները չեն նպաստում մեր սահմանի անվտանգության ապահովմանը»։
Նա ասաց, թե անընդհատ փորձում է խուսափել սահմանի ու սահմանային իրավիճակին վերաբերող հարցերին պատասխանել, բայց պետք է հասկանալ, որ դրանք նուրբ հարցեր են, պետք է բավարարվել պաշտոնական լրահոսով։

Для делимитации и демаркации в Армению не прибывала делегация из Москвы – замминистра обороны
Заместитель министра обороны Арман Саркисян опровергает сведения о том, что для делимитации и демаркации в Армению прибыла группа из Москвы.
«Из Москвы регулярно могут приезжать различные группы для обсуждения своих проблем, не забывайте, что здесь есть российская военная база. Но для делимитации и демаркации из Москвы не приезжала группа», - заявил замминистра обороны в беседе с журналистами в парламенте.
На вопрос, почему ситуация на границе периодически обостряется, Арман Саркисян ответил: «Есть множество не уточненных вопросов, и они постоянно будут пытаться воспользоваться этой ситуацией, потому что панические настроения не способствуют обеспечению безопасности нашей границы».
Он сказал, что постоянно избегает отвечать на вопросы, которые касаются границ и ситуации на границе, но нужно понять, что это деликатные вопросы и нужно довольствоваться официально информацией.