Դուք ապագան ընտրեցիք ու ստացաք դագաղների շարասյուներ. իրո՛ք որ ապագա կա, սակայն մեկ հարցում և դա Հայաստանը գերեզմանոց սարքելու հարցն է. Ալեն Ղևոնդյան
11/12/2021 12:10
Քաղաքական վելուծաբան Ալեն Ղևոնդյանը «Առանց մի գրամ չարախնդության, ցինիզմի ու սարկազմի» վերտառությամբ հրապարակում է արել իր էջում:
«Երբ մինչ հունիսի 20-ը մենք ձեզ ասում էինք, որ երկիրը աղետի մեջ է ու գործող իշխանություններից պետք է ազատվել, դուք դա չհասկացաք՝ ընտրելով «Ապագա կա»-ն։ Իրականում դուք, ընտրելով սրան, ընտրեցիք ձեր ու ձեր երեխեքի մահվածն դատավճիռը», - նշել է նա:
Ըստ Ղևոնդյանի՝ սա առավել տեսանելի է հատկապես սահմանապահ մարզերում ու գյուղերում, զինվոր ունեցող ընտանիքներում;
«Մի՛ նեղվեք դիրքային կորուստներից, որ տալու եք անդադար, մի՛ նեղվեք անդադար մահերից, որոնց մասին լսելու եք ու առերեսվեք այդ փաստերի հետ։ Դա այն գինն է, որ դուք ու ձեր ընտրությամբ էլ նաև շատ այլ մարդիկ, այդ թվում ես, վճարում ենք ձեր արած այս քայլի համար։ Ինչքան եսիմ ինչ լինեք, որ անկախ որևէ հիմնավորումից ՏԻՄ-ի ընտրություններում գնաք ՔՊ ընտրեք», - ընդգծել է քաղաքական վերլուծաբանը:
Նա նշել է՝ «եթե ձեզ թվում է, որ այս մղձավանջը ավարտվելու է, եկել եմ ասելու, որ ոչ՛, այն չի ավարտվելու»։
«Անգամ, եթե փախնեք Ռուսաստան, ձեզ այնտեղ են ծաղրելու ու ստորացնելու, քանի որ արդարացիորեն համարում են, որ դուք ոչնչություն եք, երկիրը ոչնչացնողին են կրկին վերընտրում։
Դուք ապագան ընտրեցիք ու ստացաք դագաղների շարասյուներ․ արդեն շատերիդ համար էդ մատղաշ տղերքի, որ դեռ կյանքի համն ու հոտը չեն առել, մահը դարձել է սովորական երևույթ, հոգեհանգստից հոգեհանգիստ եք շտապում։ Դուք արդեն ամեն օր եք այդ մահերը տեսնում․ ՖԲ-ն դարձել է դրա արձանագրման վայր։
Արդյունքում, իրո՛ք որ ապագա կա, սակայն մեկ հարցում և դա Հայաստանը գերեզմանոց սարքելու հարցն է, որին, կարծես, դուք ամենևին դեմ չեիք, այնպես որ՝ հիմա կրում եք ձեր ընտրության պատասխանատվությունը կորուստներով։ Ու մենք էլ ձեզ հետ», - հավելել է Ղևոնդյանը:

Ален Гевондян: Вы выбрали будущее и получили колонны гробов, будущее действительно есть, но только в одном вопросе – превратить Армению в кладбище
11/12/2021 15:07
Политически аналитик Ален Гевондян опубликовал на своей странице в Facebook запись под названием «Без грамма злорадства, цинизма и сарказма».
«Когда до 20 июня мы вам говорили, что страна в катастрофической ситуации и нужно избавиться от действующих властей, вы этого не поняли, выбрав лозунг "Будущее есть". В действительности, избрав его, вы выбрали смертный приговор для вас и ваших детей», - отметил он.
По словам Гевондяна, это особенно заметно в семьях, в которых есть служащие в приграничных областях и селах солдаты.
«Не расстраиваетесь из-за потери позиций, которые будете постоянно сдавать, не расстраивайтесь из-за постоянных смертей, о которых будете слышать и сталкиваться. Это та цена, которую вы, а также многие люди, в том числе я, платим за ваш выбор. Это кем же нужно быть, чтобы независимо от какого-либо обоснования, пойти и проголосовать на выборах в органы местного самоуправления за "Гражданский договор"?» - подчеркнул политический аналитик.
«Если вам кажется, что этот кошмар закончится, то хочу сказать, что нет, он не закончится. Даже если вы сбежите в Россию, над вами там будут издеваться и унижать, потому что справедливо считают, что вы – ничто, так как снова избрали погубившего страну.
Вы выбрали будущее и получили колонны гробов:  для многих из вас смерть этих молодых парней, которые еще не почувствовали вкус жизни, уже стала обычным явлением, спешите с одной панихиды на другую. Вы видите смерти уже каждый день: местом констатации этого стал Facebook.
В результате, будущее действительно есть, но лишь в одном вопросе, и это вопрос – как превратить Армению в кладбище, против чего вы, кажется, вовсе не возражаете, посему сейчас несете ответственность за ваш выбор потерями. И мы вместе с вами», - добавил Ален Гевондян.