Արցախում կորոնավիրուսի 30 նոր դեպք է գրանցվել. բժիշկները 13 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր
Դեկտեմբերի 10-ին կատարվել է 394 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 30 նոր դեպք է գրանցվել:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 97 վարակակիր: Բժիշկները 13 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 52-ինը՝ ծանր, այդ թվում երիտասարդ տարիքի անձինք: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում։
2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 27 501 քաղաքացու հետազոտություն, որից 4470-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։
Պատվաստումների վերաբերյալ տեղեկություններ ստանալու համար կարող եք աշխատանքային ժամերին՝ 9։00-17։00 զանգահարել 047-94-32-27 հեռախոսահամարին», - ասված է Արցախի առողջաահության նախարարության տարածած հաղորդագրությունում:

В Арцахе выявлены 30 случаев заражения коронавирусом
В Арцахе 10 декабря проведены 394 теста на коронавирус, в республике подтверждено 30 новых случаев заражения коронавирусом.
Как сообщает министерство здравоохранения Республики Арцах, в данный момент стационарное лечение проходят 97 пациентов с диагнозом COVID-19. Врачи оценивают состояние 13 пациентов как крайне тяжелое, 52 – как тяжелое, в том числе в молодом возрасте. Пациенты с легкой формой получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
В 2021 году в Арцахе проведено тестирование 27 501 гражданина для выявления коронавирусной инфекции, у 4470 – подтвержден положительный результат.
Зарегистрирован один случай смерти от коронавируса. Скончалась 73-летняя женщина, у которой была диагностирована двухсторонняя полисегментарная пневмония, острая дыхательная недостаточность, полиорганная недостаточность.