Կարևոր է, որ 3+3 ձևաչափով հանդիպումից հետո դրական տեղաշարժերը մենք սպասարկենք և առաջին հարթությունը լինի մեր սահմանների ամրությունն ու անվտանգությունը. Քոչարյան (Տեսանյութ)
Շատ կարևոր է, որ 3+3 ձևաչափով հանդիպումից հետո դրական տեղաշարժերը մենք սպասարկենք և սպասարկման առաջին հարթությունը լինի մեր սահմանների ամուր և անվտանգ լինելը, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե նկատվում են արդյոք դրական դեղարժեր։
«Չավուշօղլուն, կոպիտ ասած, հայտարարեց, որ Հայաստանի հետ խոսելու անհրաժեշտությունը կա։ Եվ խոսելու համար երկու կողմից էլ կան նշանակված մարդիկ։ Տարածաշրջանի հետ կապված հարցերի քննարկում է լինելու հայ-թուրքական հարաբերությունների հիմնական տիրույթում», - ասաց Քոչարյանը՝ անդրադառնալով հայ-թուրքական հնարավոր հարաբերություններին։

Очень важно, чтобы после встречи в формате «3+3» мы поддержали позитивные подвижки – Андраник Кочарян
Очень важно, чтобы после встречи в формате «3+3» мы поддержали позитивные подвижки, и их обслуживание, прежде всего, было направлено на прочность и безопасность наших границ, заявил сегодня журналистам председатель постоянной парламентской комиссии по вопросам безопасности и обороны Андраник Кочарян, отвечая на вопрос, наблюдаются ли позитивные подвижки.
«Чавушоглу, грубо говоря, заявил, что возникла необходимость разговора с Арменией. И есть назначенные с двух сторон люди для этого разговора. Обсуждение вопросов, связанных с регионом, будет проходить в контексте армяно-турецких отношений», - заявил Кочарян, касаясь возможности нормализации армяно-турецких отношений.