Ստացվում է, որ Թուրքիայի՝ միջանցքի հարցը որպես նախապայման առաջադրելու պայմաններում, Հայաստանը գործընթաց է սկսել. ԱԺ պատգամավոր
14/12/2021 10:18
Թուրքիայի ԱԳ նախարարը հայտարարել է, որ Անկարան և Երևանը պայմանավորվել են հարաբերությունների կարգավորման համար հատուկ բանագնացներ նշանակել։ Ստացվում է, որ Թուրքիայի՝ միջանցքի հարցը որպես նախապայման առաջադրելու պայմաններում, Հայաստանը գործընթաց է սկսել, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատագմավոր Տիգրան Աբրահամյանը:
«Հաշվի առնելով հանգամանքը, որ հայ-թուրքական հարաբերությունների վերաբերյալ մանրամասներ մշտապես թուրքական կողմից է ստացվում, ապա բանագնացների նշանակման և կուլիսային պայմանավորվածությունների թեման լրիվ հավանական է թվում։
Հիշեցնեմ, որ ամիսներ առաջ Էրդողանը տեղեկացրել էր, որ Վրաստանի վարչապետի միջոցով Փաշինյանը դրական ազդակներ է փոխանցել
Ի դեպ, մի քանի շաբաթ առաջ ՀՀ ԱԳ նախարարը խոստովանել էր, որ իշխանության դրական քարոզչության շրջանակներում ներկայացվող հայ-թուրքական գործընթացում, Թուրքիան միջանցքի հարցը որպես նախապայման է ներկայացնում։
Հերթական փակ, գաղտնի բնույթի գործընթացը քողազրկվեց, որի ավերիչ հետևանքները ամբողջությամբ դեռևս դժվար է գնահատել», - գրել է Աբրահամյանը:

Получается, что Армения начала процесс в условиях выдвижения Турцией предусловия о предоставлении коридора – Тигран Абрамян
14/12/2021 12:19
Глава МИД Турции заявил, что Анкара и Ереван договорились назначить специальных посланников для урегулирования отношений. Получается, что Армения начала процесс в условиях, когда Турция выдвигает Турцией в качестве предусловия вопроса предоставления коридора, написал на своей странице в Facebook депутат парламента от фракции «Честь имею» Тигран Абрамян.
«Учитывая то обстоятельство, что подробности в связи с армяно-турецкими отношениями постоянно поступают с турецкой стороны, то тема назначения посланников и закулисных договоренностей кажется вполне реалистичной.
Напомню, что несколько месяцев назад Эрдоган сообщил, что получил положительные сигналы от Пашиняна через премьер-министра Грузии.
Кстати, несколько недель назад министр иностранных дел Армении признался, что в представляемом властями в рамках позитивной пропаганды армяно-турецком процессе, Турция выдвигает в качестве предусловия вопрос коридора.
Раскрыт очередной закрытый и секретный процесс, разрушительные последствия которого пока трудно оценить», - написал Тигран Абрамян