Սեյրան Օհանյանը ներկայացել է Գլխավոր դատախազություն
Ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործընթացի շրջանակում Ազգային ժողովի «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար, պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանը ներկայացել է ՀՀ գլխավոր դատախազություն, Aysor.am-ին հայտնեցին դատախազության հանրային կապերի բաժնից։
«Ազդարար» համակարգում համապատասխան ծանուցում էր հրապարակվել՝ Սեյրան Օհանյանին ու նրան փոխկապակցված անձանց հրավիրելու Գլխավոր դատախազություն՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործընթացի շրջանակում իրենց վերաբերող վարույթի նյութերին ծանոթանալու, դիրքորոշում հայտնելու նպատակով:
«Սեյրան Օհանյանը հնարավորություն է ունեցել գալու և ստանալու համապատասխան նյութերը», - նշեցին դատախազությունից։

Сейран Оганян явился в генпрокуратуру Армении
Руководитель фракции «Армения», экс-министр обороны Армении Сейран Оганян был приглашен в генеральную прокуратуру в рамках процесса конфискации имущества незаконного происхождения, сообщили Aysor.am в пресс-службе прокуратуры.
В системе «Аздрар» было опубликовано соответствующее сообщение о вызове Сейрана Оганяна и взаимосвязанных с ним лиц в генеральную прокуратуру для ознакомления с материалами производства, возбужденного в отношении в рамках процесса конфискации незаконного имущества.
«У Сейрана Оганяна была возможность прийти и получить соответствующие материалы», - отметили в прокуратуре.