Հայաստանի և Թուրքիայի ավիաընկերությունները դիմել են Անկարային՝ Երևան և Ստամբուլ թռիչքներ կատարելու թույլտվության համար
16/12/2021 12:00
Թուրքիայում ուսումնասիրում են հայկական և թուրքական ավիաընկերությունների դիմումները՝ Ստամբուլի և Երևանի միջև թռիչքներ իրականացնելու թույլտվություն ստանալու նպատակով, հայտարարել է Թուրքիայի ԱԳ նախարար Մեվլութ Չավուշօղլուն։
«Թուրքիայի և Հայաստանի ավիաընկերությունները դիմել են մեզ, որպեսզի թույլտվություն ստանան Երևանի և Ստամբուլի միջև թռիչքներ իրականացնել։ Հարցը դիտարկում է մեր Քաղավիացիայի գլխավոր վարչությունը և Տրանսպորտի նախարարությունը։ Սկզբունքորեն, մենք դրական ենք տրամադրված։ Իսկ թե որ ավիաընկերությունները թռիչքներ կկատարեն, այդ մասին կհայտարարենք մոտ օրերս», - ասել է Չավուշօղլուն լրագրողներին։

Авиакомпании из Турции и Армении обратились к Анкаре за разрешениями на полеты между Ереваном и Стамбулом
16/12/2021 11:48
Авиационные власти Турции рассматривают обращения турецких и армянских авиакомпаний на предмет получения разрешений для выполнения полетов между Стамбулом и Ереваном, заявил министр иностранных дел Турции Мевлют Чавушоглу.
«Авиакомпании из Турции и Армении обратились за разрешениями на полеты между Ереваном и Стамбулом. Их оценивают наше Главное управление гражданской авиации и министерство транспорта. В принципе, мы смотрим на это положительно. А какие из компаний будут летать, объявим в ближайшие дни», - сказал Чавушоглу журналистам.