Սալիվանը սադրիչ է որակել զինվորականների տեղաշարժը Հայաստանի և Ադրբեջանի չսահմանազատված սահմանների մոտ
ԱՄՆ նախագահի Ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջեյք Սալիվանը Հայաստանի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի հետ հանդիպմանը մտահոգություն է հայտնել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև լարվածության վերաբերյալ։
Սպիտակ տան հաղորդագրության համաձայն՝ Սալիվանն արտահայտել է ԱՄՆ հանձնառությունը Հայաստանի և Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում խաղաղության, անվտանգության և բարգավաճման համար, ինչպես նաև մտահոգություն է հայտնել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև շարունակվող լարվածության առնչությամբ և ընդգծել, որ զինվորականների տեղաշարժը չսահմանազատված տարածքների մոտ անպատասխանատու և սադրիչ են։

Салливан назвал передвижения военных вблизи не демаркированных границ Армении и Азербайджана провокационными
Советник президента США по национальной безопасности Джейк Салливан на встрече с секретарем Совета безопасности Армении Арменом Григоряном выразил обеспокоенность напряженностью между Арменией и Азербайджаном.
Как сообщает Белый дом, Салливан выразил приверженность США миру, безопасности и процветанию в Армении и в регионе Южного Кавказа, а также выразил обеспокоенность продолжающейся напряженностью между Арменией и Азербайджаном и подчеркнул, что передвижения военных вблизи не подвергшихся демаркации границ являются безответственными и провокационными.