Արտակարգ իրավիճակների նախարարը մամուլից է տեղեկանում, որ իրեն պետք է նշանակեն ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ
Արտակարգ իրավիճակների նախարար Անդրանիկ Փիլոյանին ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ նշանակվելու վերաբերյալ առաջարկ չի եղել։
Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում Փիլոյանն ասաց, թե մամուլից է տեղեկանում, որ իրեն պետք է նշանակեն ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ։
Այնուամենայնիվ, եթե առաջարկ լինի, կհամաձայնի՞, ԱԻ նախարարն անպատասխան թողեց հարցը։
Հիշեցնենք՝ «Ժողովուրդ» օրաթերթը գրել էր. «ՊՆ-ում ԳՇ պետ Արտակ Դավթյանին ազատելու են պաշտոնից և նրա փոխարեն ԳՇ պետի պաշտոնը ստանձնելու համար առաջարկել են նրա առաջին տեղակալ Կամո Քոչունցին, սակայն ՊՆ-ում տարածված խոսակցությունների համաձայն՝ Քոչունցը մերժել է քաղաքական իշխանության առաջարկը: Իսկ թե ով կլինի ԳՇ պետ, իշխանությունները փնտրում են. խոսվում էր, որ հնարավոր է՝ արտակարգ իրավիճակների նախարար Անդրանիկ Փիլոյանը նշանակվի ԳՇ պետ»։

Глава МЧС Армении узнал о возможном назначении начальником ГШ ВС из сообщений СМИ
Министр по чрезвычайным ситуациям Андраник Пилоян не получал предложения о назначении начальником Генштаба ВС Армении.
В беседе с корреспондентом Aysor.am Пилоян сказал, что узнал о том, что его должны назначить начальником ГШ ВС Армении из СМИ.
На вопрос, согласится ли он занять этот пост в случае подобного предложения, глава МЧС не ответил.
Напомним, газета «Жоховурд» накануне сообщила, что в Минобороны принято решение освободить от должности начальника Генштаба ВС Артака Давтяна. «На этот пост была предложена кандидатура его заместителя Камо Кочунца, однако, согласно муссируемым в Минобороны разговорам, Кочунц отказал политическому руководству. Власти пока в поиске кандидата на должность начальника ГШ ВС. Говорят, что возможно, на эту должность будет назначен министр по чрезвычайным ситуациям Андраник Пилоян», - отмечает издание.