«Ժողովուրդ». Նախաքննության ավարտ՝ Աղվան Հովսեփյանի քրգործով. հարցաքննվել են նաև նախկին պաշտոնյաներ
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հակակոռուպցիոն կոմիտեն նախաքննության ավարտ է հայտարարել ՀՀ նախկին գլխավոր դատախազ Աղվան Հովսեփյանի քրեական գործով: Այս տեղեկությունը մեզ հետ զրույցում հաստատեց վերջինիս փսստաբան Էրիկ Ալեքսանյանը՝ նշելով, որ քրեական գործը շինծու գործ է:
Ի դեպ, Armlur.am-ին բացառիկ տեղեկություններ են հայտնի դարձել. քրեական գործով հարցաքննվել են ՀՀ նախկին վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը, ՕԵԿ Նախագահ, ԱԱԽ նախկին քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը, Աժ պատգամավորներ և այլ պաշտոնյաներ, որոնց անունները կհրապարակենք առաջիկայում:
Ըստ իրավապահների՝ Հովսեփյանը պաշտոնավարման տարիներին օրինականացրել է ավելի քան 1 միլիարդ 300 միլիոն դրամ, մասնակցել է ձեռնարկատիրական գործունեություն իրականացնող մի շարք ընկերությունների կառավարմանը, ստացել է առանձնապես խոշոր չափերով՝ 190 միլիոն դրամ կաշառք և խարդախությամբ հափշտակել է 800 միլիոն դրամ գույք. խոսքն ընդհանուր առմամբ 4 միլիոն 580 հազար դոլարի մասին է»։

«Жоховурд»: Следствие по делу Агвана Овсепяна завершено, допрошены также другие бывшие чиновники
Газета «Жоховурд» пишет, что Антикоррупционный комитет объявил о завершении предварительного следствия по уголовному делу, возбужденному против бывшего генпрокурора Армении Агвана Овсепяна. Эту информацию в беседе с изданием подтвердил адвокат Овсепяна Эрик Алексанян, отметив, что дело сфабриковано.
По сведениям Armlur.am, в рамках уголовного дела были допрошены бывший премьер Армении Овик Абрамян, председатель партии «Оринац еркир», бывший секретарь Совбеза Артур Багдасарян, депутаты парламента и другие должностные лица, имена которых будут опубликованы в ближайшее время.
Согласно следственному органу, Агван Овсепян, занимая в 2004-2013гг. должность генерального прокурора Армении, а с 2014-2018гг. – председателя Следственного комитета, участвовал в управлении ряда компаний, занимавшихся предпринимательской деятельностью, кроме того, получил взятку в размере 190 млн. драмов и путем мошенничества присвоил имущество в размере 800 млн. драмов. Агван Овсепян обвиняется в легализации имущества в размере более 1 млрд. 300 млн. драмов.