Գագիկ Բեգլարյանն ու նրա ընտանիքն անցնում են ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործով
Երևանի նախկին քաղաքապետ, տրանսպորտի և կապի նախկին նախարար Գագիկ Բեգլարյանն ու նրա ընտանիքն անցնում են ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործով։
Ղեկավարվելով «Ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման մասին» օրենքի 16-րդ և 17-րդ հոդվածներով՝ ՀՀ գլխավոր դատախազությունը ծանուցել է, որ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունում Գագիկ Բեգլարյանին պատկանող գույքի առնչությամբ իրականացվել է ուսումնասիրություն, որի արդյունքում կազմվել է ամփոփագիր:
Բեգլարյանն իրավունք ունեք սույն ծանուցագիրը ստանալու պահից մեկ ամսվա ընթացքում ներկայանալ ՀՀ գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչություն՝ ծանոթանալու գործի նյութերին, ներկայացնելու դիրքորոշում, ինչպես նաև հայտարարագիր:
Ծանուցումներ ուղարկվել է նաև Բեգլարյանի որդուն, դստերն ու կնոջը. դատախազությունը նշել է, որ նրանց անվամբ հաշվառված գույքը հանդիսանում է բռնագանձման առարկա:

Гагик Бегларян и его семья проходят по делу о незаконном имуществе
Бывший мэр Еревана, экс-министр транспорта и связи Гагик Бегларян и его семья проходят по делу об имуществе незаконного происхождения.
Руководствуясь статьями 16 и 17 закона «Об имуществе, имеющем незаконное происхождение», генеральная прокуратура уведомила, что в управлении по конфискации имущества незаконного происхождения проведено изучение принадлежащего Гагику Бегларяну имущества, по итогам которого составлена справка.
Бегларян имеет право в течение месяца с момента получения повестки явиться в управление по конфискации незаконного имущества генеральной прокуратуры Армении, чтобы ознакомится с материалами дела, представить свою позицию, а также декларацию.
Повестки отправлены также сыну, дочери и супруге Бегларяна. Как отмечается, зарегистрированная на их имя недвижимость подлежит конфискации.