Աշոտ Մինասյանին անձնական երաշխավորությամբ ազատ արձակելու մասին միջնորդությունը մերժվել է
«Սիսական» ջոկատի հրամանատար Աշոտ Մինասյանին անձնական երաշխավորությամբ ազատ արձակելու մասին միջնորդությունը մերժվել է։
Մինասյանի փաստաբան Միհրան Պողոսյանը հայտարարել է՝ այլևս փաստ է, որ Աշոտ Մինասյանը կալանավորվել ու շարունակում է կալանավորված մնալ քաղաքական իշխանության քմահաճույքով։
«Իսկ գլխավոր դատախազության միակ գործառույթը տվյալ քմահաճույքն ի կատար ածելն է։
Այսօր ստացել եմ Աշոտ Մինասյանի նկատմամբ կիրառված կալանավորումը հասարակության մեջ մեծ հեղինակություն ունեցող անձանց անձնական երաշխավորությամբ փոխելու մասին միջնորդությունը մերժելու մասին դատախազի որոշումը, որում վերջինս, չունենալով ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանի որոշումը, այսինքն՝ չունենալով կալանավորման հիմքերը, արձանագրել է, որ միջնորդությունը ենթակա է մերժման, քանի որ մեղադրյալ Աշոտ Մինասյանի նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու մասին ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանի որոշումը կայացնելուց հետո կալանավորման հիմքերի առումով փաստական հանգամանքների էական որևէ փոփոխություն տեղի չի ունեցել», - նշել է Պողոսյանը։
Հիշեցնենք՝ «Սիսական» ջոկատի հրամանատար Աշոտ Մինասյանը կալանավորվել է դեկտեմբերի 1-ին։
Միհրան Պողոսյանը հայտարարել էր, թե Աշոտ Մինասյանը պատրաստ է իր ազատությունը ժամանակավորապես զիջել, բայց երբեք պատրաստ չէ զիջել հայրենիքը։

Ходатайство об освобождении Ашота Минасяна под личное поручительство отклонено
Ходатайство об освобождении командира отряда «Сисакан» Ашота Минасяна под личное поручительство отклонено, сообщил адвокат Мигран Погосян.
«Отныне факт, что Ашот Еркат Минасян был арестован и продолжает оставаться под стражей по прихоти политической власти. А единственная функция генеральной прокуратуры – претворять в жизнь упомянутый каприз.
Сегодня я получил решение прокурора об отказе в удовлетворении ходатайства о замене Ашоту Минасяну меры пресечения с заключения под стражу на личное поручительство лиц, пользующихся большим авторитетом. В решении последний, не имея постановления Апелляционного уголовного суда Армении, то есть, не располагая основаниями для ареста, констатировал, что ходатайство подлежит отклонению, поскольку после вынесения решения Апелляционного уголовного суда об избрании ареста в качестве меры пресечения в отношении обвиняемого Ашота Минасяна каких-либо существенных изменений фактических обстоятельств в плане оснований ареста не произошло», - отметил Мигран Погосян.
Напомним, командир добровольческого отряда «Сисакан» Ашот Минасян арестован 1 декабря.
Мигран Погосян заявил, что Ашот Минасян готов временно уступить свою свободу, но никогда не готов уступить Родину.