Ռոբերտ Քոչարյանի ու Արմեն Գևորգյանի գործով դատական նիստը հետաձգվեց մինչև հունվարի 18-ը
Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի նախագահությամբ, հետաձգեց ԵԴ/0253/01/19 գործով նիստը, քանի որ նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանի պաշտպան Լուսինե Սահակյանը պետք է մասնակցի Վերաքննիչ քրեական դատարանի նիստին, որտեղ քննարկվելու է իր պաշտպանյալների ազատության հարցը։
Բացի այդ, պաշտպանը տեղեկացրեց, որ դեկտեմբերի 28-ից մինչև հունվարի 15-ը ներառյալ բացակայելու է ՀՀ-ից։
Լուսինե Սահակյանը նաև միջնորդեց վերանայել դատական նիստերի ժամանակացույցը՝ հաշվի առնելով, որ դատական նիստերը երբեմն համընկում են ԱԺ նիստերի օրերի հետ, ինչը խոչընդոտում է Գևորգյանի պատգամավորական գործունեությունը։
ՀՀ երկրորդ նախագահի պաշտպան Հովհաննես Խուդոյանը միացավ միջնորդությանը՝ նշելով, որ Քրեական դատավարության օրենսգրքով սահմանված չէ, որ դատական նիստերը պետք է պարտադիր երեքշաբթի օրերին նշանակվեն։ Սակայն դատավորը նպատակահարմար չգտավ սահմանել այն ժամանակահատվածները, որոնց ընթացքում նիստեր չեն նշանակվելու, նշելով, որ սույն գործով նիստերն առանց այդ էլ բազմիցս հետաձգվել են։

Судебное заседание по делу Роберта Кочаряна и Армена Геворкяна отложено до 18 января
Суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Анна Данибекян отложил судебное заседание по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна и бывшего вице-премьера Армена Геворкяна, поскольку адвокат Армена Геворкяна Лусине Саакян должна участвовать в заседании Апелляционного уголовного суда Армении.
Кроме того, защитник сообщила, что с 28 декабря по 15 января включительно будет отсутствовать из Армении.
Лусине Саакян также ходатайствовала о пересмотре графика судебных заседаний, учитывая, что заседания суда иногда совпадают с днями заседаний Национального Собрания, что препятствует депутатской деятельности Армена Геворкяна.
Адвокат второго президента Армении Ованнес Худоян присоединился к ходатайству, отметив, что Уголовно-процессуальный кодекс не устанавливает, что судебные заседания должны обязательно назначаться во вторник.
Однако судья посчитала нецелесообразным пересматривать график заседаний, отметив, что судебные заседания по этому делу и без того неоднократно переносились.