Ժամանակին ինձ առաջարկել են լինել Երևանի քաղաքապետ. Խաչատուր Սուքիասյան
«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Խաչատուր Սուքիասյանը հաստատեց՝ ժամանակին իրեն առաջարկել են լինել Երևանի քաղաքապետ։
«Այդպիսի զրույցներ ժամանակին եղել են, ես ասել եմ, որ դեռ վաղ է դրա մասին խոսել, ինչո՞ւ, որովհետև ասել եմ՝ մարդիկ կան, որ աշխատում են»,-Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում ասաց նա։
Լրագրողները հետաքրքրվեցին՝ եթե հիմա առաջարկ լինի՝ կընդունի՞, Սուքիասյանն արձագանքեց. «Եթե հիմա առաջարկ լինի. հարցը մի քիչ ճիշտ չեք ուղղում. ընտրությունները լինելու է 2023 թվականին, ես նման ցանկություն չունեմ, որ պետական պաշտոն զբաղեցնեմ, ինչո՞ւ, որովհետև մենք Հայաստանում կրթության հետ կապված խնդիր ունենք»։
Պատգամավորի խոսքով՝ Հայաստանում 30 տարվա ընթացքում այն մարդիկ, ովքեր քրտնաջան աշխատել են, դատապարտվել են։

В свое время мне предлагали стать мэром Еревана – Хачатур Сукиасян
Депутат парламента от фракции «Гражданский договор» Хачатур Сукиасян подтвердил, что в свое время ему предлагали стать мэром Еревана.
«Такие беседы были в свое время, я сказал, что пока рано говорить об этом. Почему? Потому что ответил, что есть люди, которые работают», - заявил Хачатур Сукиасян в беседе с журналистами в парламенте.
Журналисты поинтересовались, согласится ли сейчас он принять такое предложение, если оно будет сделано, Сукиасян ответил: «Вопрос, если сейчас будет предложение: вы адресуете неправильно. Выборы будут в 2023 году, у меня сейчас нет желания занимать государственный пост. Почему? Потому что у нас в Армении есть проблема с образованием».