Բերեք բոլորս վայր դնենք մեր մանդատները, գնանք նոր ընտրության ու համոզվենք՝ վանաձորցին ում է տեսնում քաղաքապետ, ում՝ բացառում. «Հայրենիք» խմբակցության ղեկավար
24/12/2021 12:12
Վարչապետի աթոռին նստած անձն իր վարչախմբի հետ միասին փորձում է գողանալ վանաձորցու քվեն, Վանաձորի ավագանու տապալված նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց Վանաձոր համայնքի ավագանու «Հայրենիք» խմբակցության ղեկավար Վահե Դոխոյանը։
«Այս ուժին սպասարկում է այս ուժի կամակատար հանդիսացող «Լուսավոր Հայաստանը»։ Սա վանաձորցիների ճնշող մեծամասնության կարծիքն է։
Հիմա կարող են ինձ հակադարձել և ասել, թե այդպես չի։ Դե եթե այդպես չի, բերեք բոլորս վայր դնենք մեր մանդատները, գնանք նոր ընտրության ու համոզվենք՝ վանաձորցին ում է տեսնում քաղաքապետ, ում՝ բացառում։ Եթե ՔՊ-ն և մյուս ուժերը դրանում վստահ են, հենց հիմա կոչ եմ անում վայր դնել մանդատները։ Վանաձորցին մի անգամ իր կարծիքը հայտնել է։ Չի կարելի «պլաստիլինի» պես այս օրենքը պտտել, հարմարեցնել իրենց՝ իրենց կամակատար ուժերի միջոցով: Իշխանությունը Վանաձորում ուզում է իր սրտի թեկնածուին «ընտրեցնի» քաղաքապետ», - ասաց Վահե Դոխոյանը։
Հիշեցնենք՝ Վանաձորում ավագանու նիստն այսօր չկայացավ, քանի որ վարչական դատարանը որոշում էր կայացրել նիստ չհրավիրել:

Давайте сложим наши мандаты, пойдем на новые выборы и убедимся, кого видят мэром ванадзорцы – руководитель фракции «Родина»
24/12/2021 12:51
Сидящий в кресле премьер-министра человек вместе со своим режимом пытается украсть голоса ванадзорцев, заявил после проваленного заседания Совета старейшин Ванадзора член фракции «Родина» Совета старейшин Ваге Дохоян.
«Эту силу обслуживает приспешник этой силы партия «Светлая Армения». Это мнение подавляющего большинства ванадзорцев.
Сейчас мне могут возразить и сказать, что это не так. Но если это не так, давайте все сложим мандаты, пойдем на новые выборы и убедимся, кого видит мэром ванадзорец, а кого исключает. Если «Гражданский договор» и другие силы уверены в этом, я прямо сейчас призываю сложить мандаты. Житель Ванадзора уже один раз выразил свою волю. Нельзя постоянно крутить как «пластинку» этот закон, приспосабливать его к себе с помощью своих приспешников. Власти хотят, чтобы в Ванадзоре был «избран» кандидат из сердца», - сказал Ваге Дохоян.
Напомним, заседание совета старейшин в Ванадзоре сегодня не состоялось, поскольку административный суд принял решение, согласно которому организация и проведение заседаний Совета старейшин с целью обсуждения вопроса избрания руководителя укрупненной общины Ванадзор запрещены.