«Հրապարակ». Դեկտեմբերի 27-ին Ռոբերտ Քոչարյանը ասուլիս կտա. նախատեսվում է ընդգրկել լրատվադաշտի ողջ սպեկտրը
25/12/2021 09:40
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը երկուշաբթի օրը՝ դեկտեմբերի 27-ին, ասուլիս է տալու։ Լրատվամիջոցները հրավիրվելու և մասնակցելու են հավատարմագրման կարգով. նախատեսվում է ընդգրկել լրատվադաշտի ողջ սպեկտրը, ի տարբերություն Նիկոլ Փաշինյանի, որը պատերազմից հետո անցել է առցանց ասուլիսների և հրաժարվում է ԶԼՄ-ների հետ տետատետ հանդիպումներից, անգամ առցանց ասուլիսների ժամանակ է ընտրովի պատասխանում ԶԼՄ-ների ուղարկած հարցերին՝ չանդրադառնալով անկախ և ոչ իշխանական որոշ լրատվամիջոցների հարցերին։
Երեկ՝ դեկտեմբերի 24-ին, Փաշինյանը հերթական առցանց ասուլիսն է տվել, որի ժամանակ, մասնավորապես, ասել է, որ դեկտեմբերի 28-ին մասնակցելու է Սանկտ Պետերբուրգում նախատեսված ԱՊՀ ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովին, որտեղ «Ադրբեջանի նախագահի հետ անպայման շփում կլինի»։ Ի դեպ, վերջին ասուլիսների ժամանակ մեկնաբանությունների դաշտը փակում են։
Անցած շաբաթ էլ Սերժ Սարգսյանն իր ասելիքը հանրությանը ներկայացրեց՝ ՀՀԿ համագումարի միջոցով, ուստի կանխատեսելի էր, որ ՀՀ երկրորդ նախագահը, հետ չմնալով գործընթացներից, պետք է ներկայացներ նաև իր խոսքը»։

«Грапарак»: Роберт Кочарян проведет 27 декабря пресс-конференцию, предусматривается охватить весь спектр СМИ
Второй президент Армении Роберт Кочарян в понедельник, 27 декабря, проведет пресс-конференцию, пишет газета «Грапарак». На пресс-конференцию приглашены представители средств массовой информации и могут подать заявку на аккредитацию. Предусматривается охватить весь спектр СМИ, в отличие от Никола Пашиняна, который после войны перешел к формату онлайн пресс-конференций и отказывается от встреч с представителями СМИ, даже во время онлайн пресс-конференций избирательно отвечает на вопросы, игнорируя независимые и некоторые провластные СМИ.
Вчера, 24 декабря, Никол Пашинян провел очередную онлайн пресс-конференцию, в ходе которой в частности сказал, что 28 декабря примет участие в неформальном саммите глав государств-участников СНГ в Санкт-Петербурге, где «обязательно будет контакт с президентом Азербайджана». Кстати, во время последних пресс-конференций на его странице в Facebook закрывают поле для комментариев.
На прошлой неделе третий президент Армении Серж Саргсян представил свои подходы общественности на съезде Республиканской партии Армении, посему было прогнозируемым, что второй президент Армении также должен выступить, чтобы не отстать от процессов», - пишет газета.