«Հրապարակ». Փաշինյանի հրահանգով արգելվել են Մամիկոն Ասլանյանի տեսակցությունները
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մամիկոն Ասլանյանը 12 օր է՝ կալանավորված է, «Վարդաշեն» քրեակատարողական հիմնարկում է: Քննիչի որոշմամբ, դեկտեմբերի 21-ից արգելվել են նրա հետ տեսակցությունները: Նրա մոտ այժմ ելումուտ ունեն միայն պաշտպանները, անգամ ԱԺ պատգամավորները չեն կարող այցելել: Դեկտեմբերի 21-ին նրան էին այցելել «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավորներ Հայկ Մամիջանյանն ու Տարոն Մարգարյանը, ավելի վաղ` Արթուր Վանեցյանը:
Թե ինչ հիմքով են արգելվել տեսակցությունները, նրա պաշտպան Երվանդ Վարոսյանը փոխանցեց, որ հիմք չկա, հավանաբար՝ կատարում են Փաշինյանի հրահանգը»։

«Грапарак»: Свидания с Мамиконом Асланяном запрещены по указанию Пашиняна
Газета «Грапарак» пишет, что уже 12 дней Мамикон Асланян находится под арестом в уголовно-исполнительном учреждении «Вардашен». По решению следователя, с 21 декабря свидания с ним запрещены.
«Сейчас с ним могут видеться только адвокаты, посещения запрещены даже для депутатов. 21 декабря Асланяна навестили депутаты фракции «Честь имею» Айк Мамиджанян и Тарон Маркарян, а ранее – Артур Ванецян.
Что касается оснований для запрета на свидания, то его адвокат Ерванд Варосян сообщил, что никаких оснований нет, скорее всего, они выполняют указание Пашиняна», - пишет газета.