«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամը չի դադարեցնում իր գործունեությունն Արցախում. Պարզաբանում
Լրատվամիջոցներում տարածված տեղեկատվությունը, թե «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամը պատրաստվում է դադարեցնել գործունեությունն Արցախում, չի համապատասխանում իրականությանը, այս մասին հաղորդագրություն է տարածել հիմնադրամի ֆեյսբուքյան էջը։
«Հիմնադրամը շարունակում է բնականոն գործունեություն ծավալել և Արցախում ունի բազում կարևոր լայնածավալ ծրագրեր, որոնց մի մասն արդեն ավարտվել է, իսկ մյուս մասն ընթացքում է։
Այս պահին հիմնադրամն Արցախում իրականացնում է շուրջ 40 մեծածավալ տարաբնույթ ծրագրեր՝ ընդհանուր առմամբ շուրջ 70 միլիոն դոլար արժեքով։ Կառուցվում է 1100 բնակարան և առանձնատուն, ընդհանուր առմամբ 50կմ-ից ավել ռազմավարական տարբեր ճանապարհներ, ավարտին է հասնում Արցախի պետական համալսարանի կառուցումը, վերանորոգվում և կառուցվում են դպրոցներ, իրականացվում է ջրամատակարարման երեք խոշոր ծրագիր և այլն։

Всеармянский фонд «Айастан» продолжает свою деятельность в Арцахе
Распространенные в средствах массовой информации сведения о том, что Всеармянский фонд «Айастан» собирается прекратить деятельность в Арцахе, не соответствуют действительности, говорится распространенном фондом сообщении.
«Фонд продолжает осуществлять нормальную деятельность и реализует в Арцахе многочисленные важные программы, часть которых уже завершена, а другая часть – в процессе.
На данный момент фонд осуществляет в Арцахе около 40 различных масштабных программ, стоимость которых в целом составляет 70 млн. долларов. Строятся 1100 квартир и домов, в целом более 50 км разных стратегических дорог, близится к концу строительство государственного университета в Арцахе, ремонтируются и строятся школы, реализуются три крупные программы по водоснабжению и т.д.