Ասկերանի շրջանի մոլորված բնակիչը շուտով կփոխանցվի հայկական կողմին․ Արցախի ՄԻՊ
Արցախի ՄԻՊ Գեղամ Ստեփանյանը տեղեկացրել է, որ այսօր առավոտյան Արցախի Հանրապետության Ասկերանի շրջանի բնակիչը, որը մոլորվելու հետևանքով հայտնվել էր ադրբեջանական զինված ուժերի վերահսկողության տակ գտնվող տարածքում, վերադարձվել է և գտնվում է ռուս խաղաղապահների մոտ։
«Այսօր առավոտյան Արցախի Հանրապետության Ասկերանի շրջանի Այգեստան համայնքի բնակիչ, 1971թ. ծնված Արմեն Վերդյանը մոլորվելու հետևանքով հայտնվել էր ադրբեջանական զինված ուժերի վերահսկողության տակ գտնվող տարածքում և վերջիններիս կողմից վերցվել արգելանքի։
Արցախի անվտանգության մարմինների և ռուս խաղաղապահների կողմից վարված բանակցությունների արդյունքում քաղաքացիական անձն այս պահին վերադարձվել է, գտնվում է ռուս խաղաղապահների մոտ, շուտով կփոխանցվի հայկական կողմին»,- ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Արցախի ՄԻՊ-ը։

Заблудившийся житель Аскеранского района вскоре будет передан армянской стороне – омбудсмен Арцаха
Защитник прав человека Республики Арцах Гегам Степанян сообщил, что житель Аскеранского района, который заблудившись оказался на подконтрольной азербайджанским вооруженным силам территории возвращен и находится у российских миротворцев.
«Сегодня утром житель общины Айгестан Аскеранского района Армен Вердян (1971 г.р.) заблудился, в результате чего оказался на подконтрольной вооруженным силам Азербайджана территории и был задержан.
В результате проведенных органами безопасности Арцаха и российскими миротворцами переговоров гражданское лицо уже находится у российских миротворцев и вскоре будет передан армянской стороне», - написал на своей странице в Facebook омбудсмен Арцаха.