Դանիել Բալայանն ազատվել է Մարշալ Խանփերյանցի անվան ռազմական ավիացիոն համալսարանի պետի պաշտոնից
ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրամանգրով Դանիել Բալայանն ազատվել է Մարշալ Արմենակ Խանփերյանցի անվան ռազմական ավիացիոն համալսարանի պետի պաշտոնից:
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 133-րդ հոդվածի 1-ին մասի, ինչպես նաև «Զինվորական ծառայության և զինծառայողի կարգավիճակի մասին» օրենքի 40-րդ հոդվածի 1-ին մասի 11-րդ կետի.
Դանիել Բալայանին ազատել Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության Մարշալ Արմենակ Խանփերյանցի անվան ռազմական ավիացիոն համալսարանի պետի պաշտոնից» , - նշված է նախագահի հրամանագրում։

Даниел Бадалян освобожден от должности начальника Военно-авиационного университета имени маршала Ханферянца
29/12/2021 13:23
Указом президента Армении Армена Саркисяна, Даниел Бадалян освобожден от должности начальника Военно-авиационный университета имени маршала Ханферянца.
«Принимая за основание предложение премьер-министра, согласно части 1 статье 133 Конституции, а также пункту 11 части 1 статьи 40 закона «О военной службе и статусе военнослужащего»,
освободить Даниела Балаяна от должности начальника Военно-авиационного университета имени Армена Ханферянца министерства обороны Армении», - отмечается в указе президента.