Ադրբեջանցիները կրակ են բացել Վերին Շորժայի հայկական դիրքերի ուղղությամբ
Վարդենիսի տարածաշրջանի Վերին Շորժա համայնքում ադրբեջանական զինծառայողները կրկին փորձել են սադրանքի դիմել։ Ադրբեջանի զինված ուժերը կրակ են բացել, ինչի արդյունքում փոխհրաձգություն է սկսվել:
Վերին Շորժա համայնքի ղեկավար Արտյոմ Երանոսյանը «Փաստինֆո»-ին տեղեկացրել է, որ ինքը ևս լսել է կրակոցի ձայները, կապվել դիրքապահների հետ ու տեղեկացել, որ թշնամու կրակը լռեցվել է։
«Կրակոցների ձայները ես էլ եմ լսել։ Տղաների հետ խոսել եմ, հակահարված են տվել, լռեցրել թշնամու կրակը, չեն թողնում գլուխ բարձրացնեն։ Ադրբեջանցիները կրակել են դիրքերի ուղղությամբ, մերոնք էլ համապատասխան կրակոցներով առայժմ լռեցրել են»,- ասել է Երանոսյանը։

Азербайджанцы открыли огонь в направлении армянских позиций в Верин Шоржа
Азербайджанские военнослужащие снова предприняли попытку провокации в направлении села Верин Шоржа укрупненной общины Варденис. ВС Азербайджана открыли огонь в направлении армянских позиций, в результате чего началась перестрелка.
Руководитель общины Верин Шоржа Артем Ераносян сообщил «ФактИнфо», что слышал звуки выстрелов, связался с пограничниками и узнал, что огонь противника подавлен.
«Я тоже слышал звуки выстрелов. Поговорил с парнями, они дали контрудар, подавили огонь противника, не позволяют им поднять голову. Азербайджанцы стреляли по армянским позициям, а наши ребята подавили огонь», - сказал Ераносян.