Ադրբեջանցիների կողմից ձերբակալված Տեղ համայնքի բնակչին ռուս զինծառայողները հանձնել են ՀՀ ԶՈւ ներկայացուցիչներին. Լուսանկարներ
14/01/2022 13:44
Երեկ՝ ժամը 16:00-ին, Տեղ բնակավայրից 11 կմ հյուսիս-արևմուտք Ադրբեջանի ԶՈւ զինծառայողների կողմից բերման է ենթարկվել ՀՀ Գորիսի շրջանի Տեղ համայնքի բնակիչ Սուրիկ Հմայակի Մաթևոսյանը, ով նշված տարածքում զբաղվել է խոշոր եղջերավոր անասունների արածեցմամբ։
Ռուսական հրամանատարության մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ երեկոյան ռուս խաղաղապահների միջնորդությամբ, երկու կողմերի ներկայացուցիչների հետ համագործակցությամբ, քաղաքացի Մաթևոսյանը հանձնվել է ՀՀ զինված ուժերի ներկայացուցիչներին։

Российские военные передали задержанного азербайджанцами гражданина Армении армянским военным (Фото)
Вчера в 16:00 в районе 11 км северо-западнее населенного пункта Тех пересек линию разграничения сторон и был задержан военнослужащими ВС Азербайджана житель общины Тех Горисского района Республики Армения Матевосян Сурик Амаякович, занимавшийся в указанном районе выпасом скота.
Как сообщает пресс-служба российского командования, вечером при посредничестве российских миротворцев, во взаимодействии с представителями обеих сторон, гражданин Матевосян был передан представителям ВС Республики Армения.