Կորոնավիրուսի դեմ սահմանափակումները խոցում են միջին տարիքի մարդկանց. Արա Զոհրաբյան
Առողջապահության նախարարության դիմաց մի խումբ քաղաքացիներ բողոքի ակցիա են իրականացնում կորոնավիրուսի հետ կապված սահմանափակումների դեմ:
«Ազատ կամք» նախաձեռնության հիմնադիր, Փաստաբանների պալատի նախկին նախագահ Արա Զոհրաբյանը հայտարարեց, որ կորոնավիրուսի տարածման սկզբում նշվում էր, որ այս վիրուսը հիմնականում խոցում է տարեց մարդկանց։
«Այն գործիքակազմը, որը կիրառում են իշխանությունները, տարեցներին չի էլ հասնում, խոցում է միջին տարիքի մարդկանց, այսինքն՝ աշխատող մարդկանց: Իշխանությունների ուժը պատում է աշխատող մարդկանց վրա՝ պահանջելով կամ ՊՇՌ թեստի պատասխան կամ պատվաստման սերտիֆիկատ, այլ գործիքակազմ չունեն» , - ակցիայի ժամանակ հայտարարեց Արա Զոհրաբյանը։

Ограничения в связи с COVID-19 распространяются только на людей среднего возраста – Ара Зограбян
Группа граждан провела сегодня акцию протеста перед зданием министерства здравоохранения Армении в связи с ограничениями против коронавируса.
Учредитель инициативы «Свободная воля», бывший председатель Палаты адвокатов Армении Ара Зограбян заявил, что в начале распространения эпидемии коронавируса отмечалось, что этот вирус в основном поражает пожилых людей.
«Тот инструментарий, который применяют власти, не доходит до пожилых людей, распространяется только на людей среднего возраста, то есть работающих людей. Власти могут оказывать влияние только на тех, кто работает, требуя представлять свидетельства о вакцинации или положительный результат ПЦР-теста. Другого инструментария нет у властей», - заявил в ходе акции Ара Зограбян.