Այսօրվա «հերոսը» այն ժամանակ նմանվում էր խոնարհ հարսի. Ռոբերտ Քոչարյանի պատասխանը Իլհամ Ալիևին
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը օրերս հարցազրույց է տվել մի շարք լրատվամիջոցների, որտեղ անդրադարձել է Հայաստանին, այդ թվում՝ Ռոբերտ Քոչարյանին։ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գրասենյակը News.am-ին մեկնաբանել է Ալիևի խոսքերը։
«Արցախյան ազատամարտի ժամանակ զորակոչային տարիքի եղած և բանակից ճողոպրած Ալիևը կրկին լեզվին է տվել: Դասալիքի երիտասարդական տրավմաները, ինչպես երևում է, նրան հանգիստ չեն տալիս, և նա փորձում է անընդհատ իքնահաստատվել: Ցավոք, նրա լեզուն բացվել է վերջին պատերազմում հայաստանյան իշխանավորների պասերի կամ հիմարութունների արդյունքում ձեռք գցած իր հաղթանակից:
Նախագահ Քոչարյանի ղեկավարած բանակի հետ Իլհամը և իր ընտանիքը պատերազմելու հնարավորություն ունեցել է 1998-2008 թվականներին, բայց, ինչպես հիշում ենք, այսօրվա «հերոսը» այն ժամանակ ավելի նմանվում էր խոնարհ հարսի քան հասուն տղամարդու», - հարցին արձագանքել է գրասենյակի համակարգող Բագրատ Միկոյանը:

Сегодняшний «герой» в то время больше походил на покорную невесту – Роберт Кочарян ответил Ильхаму Алиеву
17/01/2022 13:51
Президент Азербайджана Ильхам Алиев на днях дал интервью ряду СМИ, в котором обратился также к Армении, в том числе к экс-президенту Армении Роберту Кочаряну. Офис второго президента Республики Армения Роберта Кочаряна прокомментировал слова Алиева в ответ на запрос News.am.
«Удравший из армии во время освободительной войны в Карабахе Алиев вновь сболтнул лишнее. Юношеские травмы дезертира, как видно, не оставляют его в покое, и он постоянно пытается самоутвердиться. К сожалению, его язык развязался после победы в последней войне в результате глупостей властей Армении», - отмечается также в заявлении.
Ильхам и его семья с армией Кочаряна имели возможность воевать в 1998-2008 годах, но, как все помнят, сегодняшний "герой" в то время больше походил на покорную невесту, чем на зрелого мужчину», - ответил координатор офиса второго президента Армении Баграт Микоян.