Apple Pay-ը հասանելի է Ամերիաբանկի հաճախորդների համար
Ամերիաբանկի հաճախորդներն այսօրվանից կարող են օգտվել վճարման ավելի ապահով, անվտանգ և վստահելի գործիքից՝ Apple Pay-ից, որը նրանց կօգնի խուսափել իրենց վճարային քարտը ուրիշին հանձնելուց, վճարային տերմինալի կոճակներին հպվելուց կամ կանխիկ գումար փոխանակելուց: Apple Pay-ի միջոցով իրականացվող յուրաքանչյուր գործարքի պաշտպանությունն իրականացվում է iPhone-ի նորարարական տեխնոլոգիաների միջոցով:
Անհպում վճարում կատարելու համար բավական է iPhone-ը կամ Apple Watch-ը մոտեցնել վճարային տերմինալին: Apple Pay-ի միջոցով իրականացված յուրաքանչյուր վճարում ապահովված է հուսալի պաշտպանությամբ, քանի որ այն վավերացվում է Face ID-ով, Touch ID-ով կամ սարքի գաղտնաբառով, ինչպես նաև մեկանգամյա չկրկնվող դինամիկ անվտանգության կոդով: Apple Pay-ով վճարումներ կարելի է կատարել մթերային խանութներում, դեղատներում, տաքսի-ծառայություններից օգտվելիս, ռեստորաններում, սրճարաններում, մանրածախ խանութներում և շատ այլ վայրերում:
Apple Pay-ը կարելի է նաև օգտագործել Safari-ում հասանելի հավելվածներում կամ կայքերում iPhone-ով, iPad-ով և Mac-ով ավելի արագ և հարմարավետ գնումներ կատարելու համար, ընդ որում՝ առանց օգտահաշիվներ ստեղծելու կամ առաքման և վճարային տեղեկությունները մի քանի անգամ մուտքագրելու անհրաժեշտության: Apple Pay-ը, ի թիվս այլի, հեշտացնում է սննդամթերքի առաքման, առցանց գնումների, փոխադրման և կայանման համար վճարումները: Apple Pay-ը կարելի է օգտագործել նաև Apple Watch-ի հավելվածներում վճարումներ կատարելու համար:
Անվտանգությունն ու գաղտնիությունը առանցքային նշանակություն ունեն Apple Pay-ի համար: Կրեդիտային կամ դեբետային քարտը Apple Pay-ին կցելիս տվյալ քարտի իրական համարը չի պահվում ոչ սարքում, ոչ էլ Apple-ի սերվերներում: Դրա փոխարեն սարքին շնորհվում է չկրկնվող հաշվի համար, որը գաղտնագրվում և պահվում է այդ սարքի «Անվտանգ տարր» (Secure Element) հավաստագրված չիպի մեջ, որը նախատեսված է վճարային տեղեկատվության անվտանգ պահպանման համար:
Apple Pay-ը կարգավորելը շատ հեշտ է: Բավական է պարզապես մտնել iPhone-ում առկա Wallet հավելվածը, սեղմել «+» նշանը և հետևել ցուցումներին՝ Ամերիաբանկի կրեդիտային կամ դեբետային քարտը ավելացնելու համար: Քարտը iPhone-ին, Apple Watch-ին, iPad-ին և Mac-ին կցելուց անմիջապես հետո հաճախորդը կարող է սկսել օգտագործել Apple Pay-ը: Հաճախորդները կշարունակեն ստանալ բոլոր զեղչերն ու առավելությունները, որոնք Ամերիաբանկն առաջարկում է իր քարտապաններին:
Apple Pay-ի մասին ավելին իմանալու համար այցելեք այստեղ՝ http://www.apple.com/ru/apple-pay/
«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ի մասին ավելին իմանալու համար այցելեք այստեղ՝ www.ameriabank.am:
«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ն Հայաստանի դինամիկ զարգացող բանկերից է և դասվում է երկրում թվայնացման ուղղությամբ զարգացող կայուն և խոշոր ֆինանսական հաստատությունների շարքը: Լինելով Հայաստանում առաջին ներդրումային բանկը` Ամերիաբանկն ունիվերսալ բանկ է, որը մատուցում է նորարարական կորպորատիվ, ներդրումային և մանրածախ բանկային ծառայությունների ամբողջական փաթեթ: Ամերիաբանկը Հայաստանի առաջատար բանկն է ըստ 2021թ.3-րդ եռամսյակի արդյունքների բոլոր հիմնական ֆինանսական ցուցանիշների (ակտիվներ, պարտավորություններ, վարկային պորտֆել, զուտ շահույթ և կապիտալ):

Ameriabank CJSC, today brings its customers Apple Pay, a safer, more secure and private way to pay that helps customers avoid handing their payment card to someone else, touching physical buttons or exchanging cash — and uses the power of iPhone to protect every transaction. Customers simply hold their iPhone or Apple Watch near a payment terminal to make a contactless payment.
Every Apple Pay purchase is secure because it is authenticated with Face ID, Touch ID, or device passcode, as well as a one-time unique dynamic security code. Apple Pay is accepted in grocery stores, pharmacies, taxis, restaurants, coffee shops, retail stores, and many more places. Customers can also use Apple Pay on iPhone, iPad, and Mac to make faster and more convenient purchases in apps or on the web in Safari without having to create accounts or repeatedly type in shipping and billing information.
Apple Pay makes it easier to pay for food and grocery deliveries, online shopping, transportation, and parking, among other things. Apple Pay can also be used to make payments in apps on Apple Watch.
Security and privacy are at the core of Apple Pay. When customers use a credit or debit card with Apple Pay, the actual card numbers are not stored on the device, nor on Apple servers. Instead, a unique Device Account Number is assigned, encrypted, and securely stored in the Secure Element, an industry-standard, certified chip designed to store the payment information safely on the device.
Apple Pay is easy to set up. On iPhone, simply open the Wallet app, tap +, and follow the steps to add Ameriabank's credit or debit cards. Once a customer adds a card to iPhone, Apple Watch, iPad, and Mac, they can start using Apple Pay on that device right away. Customers will continue to receive all of the rewards and benefits offered by Ameriabank's cards.
For more information on Ameriabank CJSC, please visit www.ameriabank.am.
Ameriabank is a dynamically developing bank and one of the major and stable financial institutions in Armenia with clearly formulated digital agenda. Ameriabank is a universal bank offering innovative corporate, investment and retail banking services in a comprehensive package of banking solutions. Ameriabank is the leading bank in Armenia as measured by all key financial indicators (assets, liabilities, loans portfolio, net profit and equity) according to Q3 2021 reportable data.