Հայաստանում մեկ օրում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 563 նոր դեպք. մահացել է 4 մարդ
Հունվարի 19-ին` ժամը 11:00-ի դրությամբ, հանրապետությունում արձանագրվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 563 նոր դեպք: Կատարվել է 5285 թեստավորում, առողջացել՝ 38 քաղաքացի, գրանցվել է 3 մահվան դեպք:
Այսպիսով, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 348 708 դեպք, որոնցից 333 754-ը՝ առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 5412 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով մահվան 8025 դեպք է արձանագրվել: Այլ հիվանդության պատճառով մահվան դեպքերի ընդհանուր թիվը 1517 է. նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ պատճառներով:

В Армении число зараженных коронавирусом увеличилось на 563, скончались 3 человека
Число зараженных коронавирусом в Армении по состоянию на 19 января увеличилось на 563. Проведено 5285 тестов, выздоровели 38 граждан, скончались 3 человека.
Как сообщает Минздрав Армении, в целом число зараженных коронавирусом составляет 348 708 человек, выздоровели 333 754 человека. В больницах проходят лечение 5412  пациента.
Общее число случаев смерти от коронавируса достигло 8025, число случаев смерти по иным причинам составляет 1517. Накануне был зарегистрирован 1 случай смерти, когда у пациента была подтверждена коронавирусная инфекция, однако смерть наступила по иным причинам.