«Օմիկրոն» տեսակի շտամը կամաց-կամաց մտնում է գործողության մեջ, հետևաբար մենք պետք է նորից վերադառնանք տագնապային վիճակի. Վարչապետ (Տեսանյութ)
20/01/2022 12:17
Ինչպես և սպասվում ու կանխատեսվում էր, քովիդի համավարակի հերթական ալիքն է մոտենում ՀՀ-ին, կառավարության նիստում հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«4-5 օր անընդմեջ ամենօրյա տոկոսային աճ ենք ունենում, երեկվա համեմատ դեպքերի թիվը համարյա կրկնապատկվել է, սա նշանակում է, որ «Օմիկրոն» տեսակի շտամը կամաց-կամաց մտնում է գործողության մեջ, հետևաբար մենք պետք է նորից վերադառնանք տագնապային վիճակի», - հայտարարեց Փաշինյանը։
Նա նշեց, թե կորոնավիրուսի հետ կապված կառավարության իրականացրած սահմանափակումները քննադատությունները որևէ հիմք չունեն։
«Տեսչական մարմիններն ամենայն խստությամբ պետք է հետևեն ուժի մեջ մտած սահմանափակումների իրականացմանը», - հայտարարեց վարչապետը:

Инспекционные органы должны строго следить за реализацией вступивших в силу ограничений – Пашинян о ситуации с COVID-19
20/01/2022 13:16
Как ожидалось и прогнозировалось, очередная волна коронавирусной эпидемии приближается к Армении, заявил сегодня на заседании правительства премьер-министр Никол Пашинян.
«Уже 4-5 дней подряд у нас отмечается процентный рост, по сравнению со вчерашним днем показатели почти удвоились, это значит, что штамм «Омикрон» постепенно начинает распространяться, следовательно, нас снова ждет тревожная ситуация», - заявил Никол Пашинян.
Он отметил, что озвучиваемая в связи введенными правительством ограничениями критика не имеет никаких оснований.
«Инспекционные органы строго следить за реализацией вступивших в силу ограничений», - сказал премьер.