Հայաստանում մեկ օրում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 621 նոր դեպք. մահացել է 3 մարդ
Հունվարի 20-ին` ժամը 11:00-ի դրությամբ, հանրապետությունում արձանագրվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 621 նոր դեպք: Կատարվել է 5838 թեստավորում, առողջացել՝ 103 քաղաքացի, գրանցվել է 1 մահվան դեպք:
Այսպիսով, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 349 329 դեպք, որոնցից 333 857-ը՝ առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 8026 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով մահվան 8026 դեպք է արձանագրվել: Այլ հիվանդության պատճառով մահվան դեպքերի ընդհանուր թիվը 1519 է. նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ պատճառներով:

В Армении число зараженных коронавирусом увеличилось на 621, скончались 3 человека
Число зараженных коронавирусом в Армении по состоянию на 20 января увеличилось на 621. Проведено 5838 тестов, выздоровели 103 граждан, скончался 1 человек.
Как сообщает Минздрав Армении, в целом число зараженных коронавирусом составляет 349 329 человек, выздоровели 333 857 человек. В больницах проходят лечение 8026  пациентов.
Общее число случаев смерти от коронавируса достигло 8026, число случаев смерти по иным причинам составляет 1519. Накануне были зарегистрированы 2 случая смерти, когда у пациента была подтверждена коронавирусная инфекция, однако смерть наступила по иным причинам.