Հավանաբար, ՀՀ նախագահը համաձայն չէ որոշ գործընթացների հետ, որոնք կարող են տեղի ունենալ Հայաստանի տարածքում. Վիկտոր Վոդոլացկի
Հայաստանի արտաքին քաղաքականությունը, այդ թվում՝ Ռուսաստանի հետ հարաբերությունները, չեն փոխվի Արմեն Սարգսյանի՝ երկրի նախագահի պաշտոնից հեռանալուց հետո։ Այս մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել է «Եդինայա Ռոսիա» խմբակցության անդամ, Պետդումայի ԱՊՀ գործերով, եվրասիական ինտեգրման և հայրենակիցների հետ կապերի հանձնաժողովի նախագահի առաջին տեղակալ Վիկտոր Վոդոլացկին։
Վոդոլացկին նշել է, որ Հայաստանի նախագահը մեծ ազդեցություն չի ունենում արտաքին քաղաքական օրակարգի, ներքին գործերի վրա։
«Բոլոր ուժերն ու միջոցները վարչապետի մոտ են։ Նախագահը, հավանաբար, համաձայն չէ որոշ գործողությունների, ներքին գործընթացների հետ, որոնք տեղի են ունենում, կարող են կամ տեղի կունենան Հայաստանի տարածքում», - ասել է նա։

Вероятно, президент Армении не согласен с некоторыми процессами, которые будут происходить на территории Армении - Виктор Водолацкий
Внешняя политика Армении, включая ее отношения с Россией, не изменится после ухода с поста президента страны Армена Саркисяна, заявил ТАСС первый зампредседателя комитета Госдумы по делам СНГ, евразийской интеграции и связям с соотечественниками Виктор Водолацкий, представляющий фракцию «Единая Россия».
Водолацкий отметил, что президент Армении не сильно влияет на внешнюю политическую повестку, на внутренние дела.
«Все силы и средства находятся у премьер-министра. Вероятно, президент не согласен с некоторыми действиями, внутренними процессами, которые происходят, могли или будут происходить на территории Армении», - сказал он.