Նիկոլ Փաշինյանը փորձում է հիմնավորել Արցախի ադրբեջանական լինելը. Տիգրան Աբրահամյան
Նիկոլ Փաշինյանը փորձում է հիմնավորել Արցախի ադրբեջանական լինելը, այս մասին լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը:
Նա խոսքով` Նիկոլ Փաշինյանի բոլոր հայտարարությունների հիմքում այդ գործոնն է դրված. այն, ինչ ներկայացնում է Նիկոլ Փաշինյանը, դրանք կամ աղճատված են, կամ չեն համապատասխանում իրականությանը:
«Օրինակ, հղում է անում Մադրիդյան փաստաթղին ու ասում է, որ դրա հիմքում եղել է տարածքային ամբողջականության սկզբունքը, մինչդեռ, մադրիդյան փաստաթղթի հիմքում եղել է երեք սկզբունք`տարածքային ամբողջականություն, ժողովուրդների ինքնորոշման իրավունք ու ուժի սպառնալիքի չկիրառում, այսինքն` ցանկացած մոտեցում ներկայացվում է աղճատված», - նշեց պատգամավորը:
Ըստ Աբրահամյանի` Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությունների հիմքում դրված է Արցախը հանձնելու գործընթացի մարսման ու հանրության կողմից իր անձն անխոցելի դարձնելու միտումը:

Тигран Абрамян: Никол Пашинян пытается обосновать, что Арцах – азербайджанский
Никол Пашинян пытается обосновать, что Арцах – азербайджанский, заявил сегодня депутат парламента от фракции «Честь имею» Тигран Абрамян на брифинге.
По его словам, в основе всех заявлений Никола Пашиняна есть один фактор – все, что представляет Никол Пашинян либо искажено, либо не соответствует действительности.
«Например, он ссылается на Мадридский документ и говорит, что в его основу лежит принцип территориальной ценности. В то время как  в основу Мадридского документа заложены три принципа – территориальная ценность, право народов на самоопределение и неприменения силы или угрозы силой, то есть, любой подход представляется искаженным», - отметил депутат.
По словам Тиграна Абрамяна, в основе заявлений Никола Пашиняна лежит тенденция переварить процесс сдачи Арцаха и сделать себя неуязвимым для общества.