Զոհված զինծառայողների աճյունների որոնումները Մատաղիսում արդյունք չեն տվել
2020 թվականի ռազմական գործողությունների ընթացքում զոհված և անհետ կորած զինծառայողների ու քաղաքացիական անձանց աճյունների (մասունքների) որոնողական աշխատանքներն այսօր փրկարարական մեկ ջոկատով իրականացվել է Մարտակերտի շրջանի հյուսիսային թևում՝ Մատաղիսի ուղղությամբ, հայտնում է Արցախի ԱԻՊԾ-ն։
Որոնումներն արդյունք չեն տվել: Աճյուն կամ մասունք չի հայտնաբերվել:
Հիշեցնենք, որ 2020 թվականի նոյեմբերի 13-ից առ այսօր որոնողական աշխատանքների և ադրբեջանական կողմի հետ դիերի փոխանակման արդյունքում հաստատվել է ընդհանուր 1708 աճյուն:
Որոնողական աշխատանքների առաջիկա ուղղությունների և արդյունքների մասին ԱԻ պետական ծառայությունը կտրամադրի հավելյալ տեղեկություն:

Поиск останков погибших в направлении Матагиса не дал результатов
Работы по поиску тел (останков) погибших и пропавших без вести в ходе военных действий в 2020 году военнослужащих и гражданских лиц сегодня проводились одним отрядом в северном крыле Мартакертского  района – в направлении Матагиса, сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах.
Напомним, после прекращения огня в общей сложности на оккупированных Азербайджаном территориях Арцаха были найдены и эвакуированы останки 1708 военнослужащих и гражданских лиц.
О направлениях предстоящих поисков и их результатах Государственная служба по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах сообщит дополнительно.