Հայտնի է Արցախի նախագահի կորոնավիրուսի թեստի պատասխանը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունվարի 27-ին կորոնավիրուսի թեստ է հանձնել: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում Արցախի նախագահի մամուլի խոսնակ Լուսինե Ավանեսյանը նշել է, որ թեստի պատասխանը բացասական է:
«Արցախում պահպանվում են համաճարակով պայմանավորված սահմանափակումները և նախագահի բոլոր հանդիպումները և այցերը տեղի են ունենում հակահամաճարակային սահմանափակումների կանոններին համապատասխան», - ասել է Լուսինե Ավանեսյանը:
Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպել էր հունվարի 24-ին: Այդ օրը վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի գլխավորությամբ տեղի էր ունեցել խորհրդակցություն՝ նվիրված Արցախում սոցիալական և ենթակառուցվածքային խնդիրների լուծմանը:

Известен результат теста президента Арцаха на коронавирус
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 27 января сдал тест на коронавирус. Его результат оказался отрицательным, заявила в беседе с «Арменпресс» пресс-секретарь президента Арцаха Лусине Аванесян.
«Из-за эпидемии в Арцахе соблюдаются ограничения, и все визиты президента проходят в соответствии с противоэпидемиологическими правилами», - сказала Лусине Аванесян.
Напомним, президент Республики Арцах встретился с премьер-министром Армении 24 января. В этот день под совместным председательством премьер-министра Никола Пашиняна и президента Республики Арцах Араика Арутюняна состоялось совещание, посвященное решению социальных и инфраструктурных проблем в Арцахе.
Накануне пресс-служба правительства сообщила, что у премьер-министра Никола Пашиняна выявлен коронавирус.