Հայաստանում մեկ օրում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2556 նոր դեպք. արձանագրվել է 3 մահ
Հունվարի 27-ին` ժամը 11:00-ի դրությամբ, հանրապետությունում արձանագրվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2556 նոր դեպք: Կատարվել է 7407 թեստավորում, առողջացել՝ 264 քաղաքացի, կորոնավիրուսի հետևանքով մահացել է 2 վարակակիր։
Այսպիսով, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 358 218 դեպք, որոնցից 334 960-ը՝ առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 13 697 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով մահվան 8035 դեպք է արձանագրվել: Այլ հիվանդության պատճառով մահվան դեպքերի ընդհանուր թիվը 1526 է. արձանագրվել է 1 մահ, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ պատճառով։

В Армении число зараженных коронавирусом увеличилось на 2556, скончались 3 человека
Число зараженных коронавирусом в Армении по состоянию на 26 января увеличилось на 2556. Проведено 7407 тестов, выздоровели 264 граждан, скончались 2 человека.
Как сообщает Минздрав Армении, в целом число зараженных коронавирусом составляет 358 218 человек, выздоровели 334 960 человек. В больницах проходят лечение 13 697 пациентов.
Общее число случаев смерти от коронавируса достигло 8035, число случаев смерти по иным причинам составляет 1526. Зарегистрирован 1 случай смерти, когда у пациента была подтверждена коронавирусная инфекция, однако смерть наступила по иным причинам.