ԱՊՊԱ վճարների թանկացման դեմ ակցիա իրականացնող 5 քաղաքացի է բերման ենթարկվել ոստիկանություն
Հանրապետության հրապարակից ոստիկանության բաժանմունք բերման է ենթարկվել 5 քաղաքացի, Aysor.am-ին հայտնեցին ոստիկանության լրատվական ծառայությունից։
Հիշեցնենք՝ Հանրապետության հրապարակում լարված իրավիճակ էր։
ԱՊՊԱ-ի թանկացման դեմ վարորդները մեքենաներով բողոքի ակցիա էին իրականացնում։ Հավաքվել էին մեծաթիվ ոստիկաններ։ Վերջիններս բերման են ենթարկել ակցիա իրականացնող վարորդներից մի քանիսին։
Ավելի վաղ ֆեյսբուքյան «TUGANQ տուգանք» խմբի անդամները, խիստ դժգոհ ԱՊՊԱ վճարների թանկացումներից և գնային այլ փոփոխություններից, հայտարարել էին, որ պատրաստվում են բողոքի ակցիա իրականացնել և իրենց ձայնը լսելի դարձնել պատկան մարմիններին։

Полиция задержала 5 участников акции протеста против подорожания выплат по ОСАГО
В отделение полиции доставлены 5 граждан – участников акции протеста на площади Республики в Ереване, сообщили Aysor.am в пресс-службе полиции Армении.
Напомним, на площади Республики создалась напряженная ситуация. Водители проводили акцию протеста против подорожания выплат по ОСАГО. Здесь были сконцентрированы большие силы полиции. Полицейские подвергли приводу участвующих в акции водителей.
Ранее, члены группы «TUGANQ» в социальной сети Facebook выразили крайнее недовольство в связи с подорожанием выплат по ОСАГО и другими ценовыми изменениями, заявив, что в ближайшие дни проведет акцию протеста в знак недовольства.