Արցախում կորոնավիրուսի 33 նոր դեպք է գրանցվել. 3 հիվանդի վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր
Հունվարի 31-ին կատարվել է 155 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 33 նոր դեպք է գրանցվել:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 23 վարակակիր:
Բժիշկները 3 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 15-ինը՝ ծանր: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում։
2022 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 2064 քաղաքացու հետազոտություն, որից 206-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։
«Տեղեկացնում ենք, որ անհրաժեշտ է հանրապետության բնակչությունը՝ օր առաջ պատվաստվի (COVID-19)-ի դեմ պատվաստանյութով՝ պահպանելով Ձեր և Ձեր հարազատների առողջությունը:
Պատվաստումների վերաբերյալ տեղեկություններ ստանալու համար կարող եք աշխատանքային ժամերին՝9։00-17։00 զանգահարել 047-94-32-27 հեռախոսահամարին», - նշված է Արցախի ԱՆ հաղորդագրությունում:

В Арцахе подтверждено 33 случая заражения коронавирусом
В Арцахе 31 января проведено 155 тестов на коронавирус, в республике подтверждено 33 новых случая заражения коронавирусом.
Как сообщает министерство здравоохранения Республики Арцах, в данный момент стационарное лечение проходит 23 пациента с диагнозом COVID-19. Врачи оценивают состояние 3 пациентов как крайне тяжелое, 15 – как тяжелое. Пациенты с легкой формой получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
В 2022 году в Арцахе проведено тестирование 2064 граждан для выявления коронавирусной инфекции, у 206 – подтвержден положительный результат.